JP Morgan’ın CEO’su James Dimon | İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Zengin Koca Arayan Kıza Dünyanın En Büyük Finans Şirketlerinden JP Morgan’ın CEO’su James Dimon’un Harika Cevabı!

Hertelden 24 Ağustos 2014
26.092

Kapak Ve Hayat Dersi Dedikleri Şey Bu

Zengin Koca Arayan Kıza Dünyanın En Büyük Finans Şirketlerinden JP Morgan’ın CEO’su James Dimon’un Harika Cevabı!

 

Güzelliğinin farkında ve kendisine güvenen bir kadın, dünyanın en büyük finans şirketlerinden biri olan JP Morgan’ın CEO’suna bir mektup gönderir. James Dimon ise, sabırla mektubu cevaplar. İşte mutlaka okumanız gereken o mektup ve CEO’nun cevabı..

 

Sayın Morgan,

Sizinle dürüst olacağım… Bu yıl 25 yaşına giriyorum. Çok güzelim, iyi bir stilim var ve kaliteli şeyleri severim. Yıllık geliri en az 500 bin dolar veya daha fazla olan bir adamla evlenmek istiyorum. Aç gözlü olduğumu düşünebilirsiniz fakat New York’ta yıllık geliri 1 milyon dolar olan insanlar maalesef orta sınıf sayılıyor.
Çok şey istemiyorum. Bu sizin sitenizde yıllık geliri 500 bin dolar veya daha fazla olan biri var mı? Hepiniz evli misiniz? Sormak istiyorum, sizin gibi zengin insanlarla evlenmek için ne yapmam gerek?
Bugüne kadar birlikte olduğum erkekler arasında en zengini yılda 250 bin dolar kazanıyordu. Central Park’ın batı yakasında, yüksek bütçeli rezidanslarda yaşamak isteyen biri için yıllık 250 bin dolar yeterli değil. Size alçak gönüllülükle soruyorum:

1) Zengin bekarlar nerede takılır? (Lütfen bar, restaurant, spor salonu, kulüp, vs… gibi mekanların isimlerini ve adreslerini yazar mısınız.)

2) Hangi yaş kategorisine odaklanmalıyım?

3) Çoğu zenginin eşleri neden ortalama güzellikte? Bir kaç kızla tanıştım; güzel veya ilgi çekici değiller ama zengin erkeklerle evlenebiliyorlar.

4) Kimin karınız, kimin yalnızca sevgiliniz olabileceğine nasıl karar veriyorsunuz? Benim hedefim evlenmek. Zengin bir adamla evlenebilmek için ne yapmalıyım?

James Dimon ise bu mektubu şu şekilde cevaplar..

Sevgili Bayan Güzel,

Yazınızı büyük bir ilgiyle okudum. Tahmin ediyorum ki sizin gibi aynı soruları soran pek çok genç kız var. Lütfen profesyonel bir yatırımcı olarak durumunuzu analiz etmeme izin verin. Benim yıllık gelirim 500 bin doların üzerinde, sizin kriterlerinize uyuyor, bu sebeple zamanınızı boş yere çalmadığımı umut ediyorum.

Bir iş adamı gözünden bakarsak, sizinle evlenmek kötü bir fikir. Nedeni ise çok basit, lütfen açıklamama izin verin… Detayları bir kenara bırakırsak, yapmaya çalıştığınız şey “güzellik” ile “para” ikilisini takas etmek: A kişisi güzelliği sağlar, B kişisi de bunun için ödeme yapar, gayet adil. Fakat burada ölümcül bir problem var; sizin güzelliğiniz kaybolacak ama benim param iyi bir sebep olmadıkça tükenmeyecek. Aslına bakarsanız, benim gelirim yıldan yıla artabilir, ancak siz yıldan yıla güzelleşemezsiniz. Bu sebeple, ekonomik açıdan bakarsak, ben değer kazanan bir varlıkken siz değer kaybeden bir varlıksınız. Hem de sıradan bir değer kaybı değil, katlanarak artan bir değer kaybı. Eğer güzellik sizin tek varlığınızsa, değeriniz 10 yıl sonra çok daha düşük olacak.

Wall Street’te kullandığımız bir terimden yola çıkarsak, sizin için “takas pozisyonu” diyebiliriz, “satın al ve bekle” değil. Sizi satın almak iyi bir fikir değil, bu sebeple kiralamayı tercih ederim. Çünkü alışveriş değeri düşen bir şeyi uzun süre elde tutmak hiç de akıllıca değildir. Şüphesiz; aynı şey sizin istediğiniz evlilik için de geçerli.
Bu yazdıklarım size zalimce geliyorsa bir de şöyle düşünün; tüm paramı kaybetseydim, beni terk etmez miydiniz? Aynı şekilde güzelliğinizi kaybettiğinizde, benim de çıkış yolunu bulmam gerekmez mi?

Yıllık geliri 500 bin doların üstünde olan insanlar aptal değil; sizinle yalnızca çıkarız ama evlenmeyiz. Size, zengin bir adamla evlenme fikrini unutmanızı öneririm. Bu arada, yılda 500 bin dolar kazanan o zengin siz olabilirsiniz. Zira o kadar parayı kazanmak, zengin bir aptal bulabilme ihtimalinizden daha yüksek…
Kolay gelsin.

James Dimon

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Pirelli Takvimine Rakip!

Pirelli Takvimine Rakip!

27 Mayıs 2014
1.731
11 Madde de Gebzeli Olmak

11 Madde de Gebzeli Olmak

3 Haziran 2015
2.317
Yemekten Çekinme!

Yemekten Çekinme!

27 Mayıs 2014
2.827
Whats App’ta Yeni Özellik

Whats App’ta Yeni Özellik

8 Ekim 2015
1.549
Nane Limon Nasıl Yapılır

Nane Limon Nasıl Yapılır

1 Mayıs 2016
1.491
Legoland İle Legolu Çocuklar

Legoland İle Legolu Çocuklar

29 Mayıs 2015
1.382
Hayvanlardan Muhteşem Hareketler

Hayvanlardan Muhteşem Hareketler

22 Temmuz 2014
1.315
Samsung Galaxy S5 Iphone Kavgası

Samsung Galaxy S5 Iphone Kavgası

5 Temmuz 2014
4.527
Otomobil Almanın Tam Zamanı!

Otomobil Almanın Tam Zamanı!

13 Ağustos 2014
2.350
GTA V te Tecavüz Şoku

GTA V te Tecavüz Şoku

14 Ağustos 2014
8.941