Yatağa Girerken Bunlardan Korunun « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Yatağa Girerken Bunlardan Korunun

Hertelden 25 Kasım 2014

Yatağa Girerken Bunlardan Korunun

Düzenli bir uyku güzel bir gün geçirmenin anahtarıdır. Düzenli bir uyku rahat bir yatak ve yatak odanızın aydınlatmasından geçse de uzmanlar uyumak için yatağınıza yatarken bunlardan uzak durun diyorlar.

Onlar neymiş gelin beraber bakalım…

Telefon, Yanı başınıza koyduğunuz telefon aniden gelen bir mesaj ya da telefonunuzun yanan ışığı  ile uykunuzun dağılmasına neden olarak uykusuz kalmanıza neden olacaktır.

tlf

İş, yatak yatmak içindir işinizi yatakta yapmak Uyumak için kullandığınız alanları ofise çevirdiğinizde beyniniz bu alanda iş yapılması gerektiğine koşullanıp uyku vakti geldiğinizde rahatlamanıza engel olabilir.

iş

Evcil hayvanlar,Birçok evcil hayvan sahibi hayvanlarıyla yatakta sarılarak uyumanın ya da vakit geçirmenin kendilerini iyi hissettirdiğini söylüyor.Fakat bu alışkanlık uyku kalitenizin ciddi anlamda düşmesine sebep olabilir.Çünkü evcil hayvanınız uyandığında yada yer değiştirdiğinde sizin uykunuzun bölünmesine neden olacaktır.

kedi

Yemek,Yatağınız hijyen olmalı ve bu yüzden yatağınızda yemek yeme gibi bir lüksünüz olmamalı,

yatak

Kitap, Yatak odasında hijyen konusunda takıntılı olan insanlar bile ara sıra uyumadan önce yatakta kitap okumayı alışkanlık haline getirmiş olabilir.Fakat  uzmanlaşmış doktorlar yatak odasının sadece uyku ve seks için kullanılması gerektiğini üzerine basa basa söylüyor.Uykudan önce yapılan heyecan verici, duygusal ve kavramsal ilgi gerektiren aktivitelerin hepsi uyku kalitenizin düşmesine sebep olabilir.

kitap

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.