Az Çalışıp Çok İş Tamamlamak Nasıl Yapılır ? « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Az Çalışıp Çok İş Tamamlamak Nasıl Yapılır ?

Hertelden, Yaşam 26 Temmuz 2017

Zeki İnsanlar Nasıl İşleri Yetiştirirler

Dünya’da her alanda çalışan insanlar var fakat iş saatleri oldukça fazla olan insanlar aslında kendileri bile çok çalışıyorum ama verimsiz oluyor dediklerini duyuyor gibiyiz evet Stanford üniversitesi yaptığı araştırmada haftada 50 saat çalışmanın ideal olduğunu ve 50 saat üzerinde çalışanların daha fazla verim veremediğini sadece 50 saat verimli olarak çalıştıklarını anlatan bir araştırma yaptı.

Durum böyle olunca kişiler saati daha verimli nasıl kullanabiliriz moduna girmeye başlıyorlar bazen çevremizden ya da iş camiasından Ceoların çok yoğun iş adamlarının oldukça verimli olarak çalıştıklarını görürüz ve kendimize sorarız nasıl oluyor da herşeye zaman ayırıp bu kadar işlerin yürümesini sağlıyabiliyorlar diye işte size zeki insanların nasıl ve neleri düzenleyerek daha verimli çalışma yapabildiklerini inceledik.

Bağlantınızı Belli Oranda Kesin

Tabi başlıkta ki durumdan evet açık açık haftasonları iş hayatınız ile ilgili mail,telefon ,internet bağlantınızı kesin diyoruz yani sizi yormayacak kadar %1 oranında ilgilenin ki dinlenmeye zamanınız olsun.Kaliteli vakit geçirmeniz gerekiyor.

Rutin Ev İşleri

Rutin ev işlerinin var ise mutlaka az az zamanlara ayırarak haftanın belli saaatlerinde minimuma indirgeyin yoksa her hafta sonu bu işlerle uğraşabilirsiniz.

Egzersiz Şart

Arkadaşlar haftasonları mutlaka egzersiz yapmalısınız 10 ar dakika dan başlayarak günde 3 defa yani yarım saate yayarak diğer bir gün için fiziksel olarakhazır olmalısınız zaten fiziksel olarak hazır olduğunuzda mental olarak da hazır olursunuz ve zihin daha hızlı çalışır.

Tutkunuz Olsun

Haftasonu için kendinize en sevdiğiniz içinizden gelen hobbylerinizi yapma zamanı mutlaka ayırınız çünkü siz ne kadar kendinizi mutlu eder ve mutlu olursanız çevreniz sizden bu yönde olumlu etkilenir.

Motivasyonu Üstte Tutun

Arkadaşlar motivasyonunuzu mutlaka en üstte tutabilecek kaliteli zman geçirmenizi sağlayacak aile fertleri ile arkadaşlarınız ile kaliteli bir zaman geçirmeye bakın.

Uyku Düzeni

Her sabah mutlaka aynı saatte kalkmaya çalışın ve daima uykunuzu almadan kalkmayın uyku saatlerinizi düzenleyin.

Planlama

Hafta için planlama ile haftaya hazırlanmak her zaman iyidir stres minimum seviyeye indirgenir ve haftaya hazırlıklı olunur.

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.