Uçakların İçi Neden Soğuktur? « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Uçakların İçi Neden Soğuktur?

Hertelden, Pratik Bilgiler 19 Temmuz 2017

Uçakların İçi Neden Soğuktur ?

  Uçak ile seyahat eden herkes uçakların içinin soğuk olduğu ile ilgili ortak bir yargıda birleşmektedir. Hatta uzun süre uçakla seyahat eden kişiler tavsiye olarak uçak seyahatinde yanınızda yedek kıyafetler almanız gerektiği konusunda uyarılarda bulunmaktadır.  Büyük ihtimalle uçağın içinin soğuk olmasından etkilenmemeniz için böyle bir tavsiyede bulunacaklardır.  Bu kadar ortada olan bir konu ile ilgili uçakların içi neden soğuktur? Sorusu da sürekli gündeme gelmektedir.  Bu konuda yapılan araştırmalar ile uçağın içinin soğuk olmasının bilimsel bir açıklaması bulunmaktadır.  Yapılan araştırmalara göre uçağın içinde olasılığı dışarıda bayılma durumundan daha fazladır. Bunun sebebi ise uçak içinde dokuların yeterince oksijen anlamamasıdır. Ayrıca hazırlanan rapora göre daha uzun süre uçak kabininde kalmalar sonucunda durumun daha da fena bir hale geleceği söz konusu olmaktadır

Kabin içinde bulunan sıcaklığın yüksek olması uçakta bayılma oranlarının daha fazla olmasına neden olacaktır. Yani uçakların içi neden soğuktur? Sorusu için verilecek cevap uçakta bayılma olaylarının daha az görülmesi olacaktır.  Bu bakımdan hava yolu şirketleri kabin ısısını yükselterek yolcuların bayılma olasılıklarını arttırmak istememektedir. Ayrıca kabin içini serin tutan hava yolu şirketleri battaniye ile üşüyen yolcularına konforlu bir yolculuk sunmaktadır.  Bu hizmet ile aslında en doğru tercihi yapan havayolu şirketleri kendileri açısından riskli durumları en aza indirgemek istemektedir. Setin bir ortamda yolculuk yapmanın dezavantajları bulunmaktadır. Fakat bu durumu bayılma ile kıyasladığımızda herkes doğal olarak bayılma tercihinde bulunmayacaktır. Yani uçak ile yapılacak seyahatte serinlik aslında yolcular için en ideal tercihler arasında yer almaktadır.

Günümüzde yapılan uçuşlar ile seyahatler daha konforlu hale gelmektedir.  Uçakların İçi neden soğuktur? Sorusu yeni uçaklar ile birlikte daha az gündeme gelmektedir  yapılan geliştirmeler sonrasında yeni uçaklarda sürekli ve topyekun değil sıra sıra ayarlanacak şekilde ısı ayarlanmaktadır.  Bu da yolculuk esnasında biraz daha rahat edilecek ortam sağlanacağı anlamına gelmektedir. Fakat yine  de yolculuğa çıkmak isteyenler için yapılacak olan en doğru tercih yanınızda yedek kıyafetler ile yolculuğa başlamanızdır. Tedbirli olmak özellikle yolculukta size avantaj sağlayacaktır.

 

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.