Uçak Düşerken Hangi Koltukta Oturmak Daha Avantajlı « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Uçak Düşerken Hangi Koltukta Oturmak Daha Avantajlı

Seyahat 5 Haziran 2017

Uçak Düşerken Hangi Koltukta Oturmak Daha Avantajlı

Uçaklarda kaza riski Dünya’da birçok taşıma araçlarından daha düşük Uçaklar bizlere hem hızlı hem de güvenli olduğu için tercih ettiğimiz taşıma araçlarıdır.Uçaklar ile seyahat ederken kendimizi güvende hissederiz ama bir yandan da ya düşerse soruları aklımızda dolanmaktadır.

Seyahat ederken Uçak kokpitlerinde herşeye hazırlıklı sistemler ve iki pilot ile seyahat edilmektedir ama bazen kazalarda olmaktadır insanlar uçak bileti seçerken mutlaka ya daha iyi yemek servisi olan uçakları ya da koltuk seçimlerinde daha hızlı inip binmeyi seçmektedirler yapılan araştırmalarda bir farklı alana daha dikkat çekilmektedir.Uçak koltuğu seçimi yaparken kaza durumunda hangi koltukta yaşama şansınız daha fazla yükselebilir ? Dünya’nın en büyük uçak kazaları araştırıldığında da aşağıdaki sonuçları desteklemektedir.

Popular Mechanics adlı araştırma şirketi 2007 yılından bu yana NTSB’nin (Ulusal Ulaştırma Emniyet Dairesi) verilerini analiz eden şirket uçaklarda kaza risklerini ve nerelerden daha fazla ölümler gerçekleştiğini araştırdı.

Ve aşağıdaki veriden 1971 den bu yana uçakların düşüş verileri analiz edildi. İşte kazada ölüm oranları

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.