Türk Annesi İle Avrupalı Anne Arasındaki 8 Fark « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Türk Annesi İle Avrupalı Anne Arasındaki 8 Fark

Anne & Bebek 27 Nisan 2015

Anne olmadan önce bende herkes gibi annelik duygularını anlayamıyor ve her zaman saçma ve basit bir istek gibi görüyordum bir evlada sahip olmayı…

Ama o o evlada sahip olmadan önce beslenen duygularmış bunu anladım çünkü artık bir anneyim hemde kız annesiyim ve kendimde var olan değişikliğe inanamıyorum her şeyden önce kızım geliyor ve sevgimi kimseyle paylaşamıyorum kıskanç olmayan ben kızımı eşimden bile kıskanıyorum.Bu duygularıma gem vurmam lazım olduğunu da biliyorum. Evvela çalışma hayatı başlayınca oda geçer umudu ile bekliyorumJ

Bu yazıyı yazarken Türk annesi ve Avrupalı anne arasındaki farklılıkları inceledim. Ve bakınız ortaya neler çıktı.

Evvela tipik bir Türk annesi gibi olmak kesinlikle istemem…

Türk annesi bir yaşında merdiven çıkan çocuğuna fazla tahammül etmez alır kucağına çıkar, Avrupalı anne ise 2 saat bile olsa çocuğunun o merdivenleri çıkmasını bekler.


Türk annesine göre çocuğu kendine tabidir, Avrupalı anneye göre o bir bireydir.


Türk annesi başkalarına yardım dedin mi koşar, misafir ağırlar, Avrupalı anne ise benim şuan önemli bir işim var çocuk bakmak der ve tüm işi üzerinden atar.


Türk annesi başka anneleri eleştirir, Avrupalı anne ise oda öyle bir anne diye düşünür.


Türk annesi  çocuğunu bırakıp tatile kesinlikle gitmez gitse bile bu 1 yada 2 kezdir. Avrupalı anne ise 8 aylık bebeğini bile bırakıp eşiyle baş başa tatile rahatça gidebilir.


Türk annesi çocuğuna yemek yedirmek için özel yemekler yapar yanında şakrabanlıklar ise cabası Avrupalı anne ise yiyeceği yemeği çocuğunun önüne koyar ve çocuk yediğini yer.


Türk annesi çocuğuyla sokaklarda kesinlikle oynamaz, Avrupalı anne ise çocuğuyla sopkaklarda çocuklar gibi bağıra çağıra oynar.


Türk annesi çocuğuna aşkım,bitanem gibi lakaplar takarken, Avrupalı anne böyle lakaplar takmaz çocuğunu bir birey gibi gördüğünden ona ismiyle hitap eder.

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.