Tarihin En İlginç 6 İdam Yöntemi « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Tarihin En İlginç 6 İdam Yöntemi

Hertelden 28 Nisan 2015

Tarihin En İlginç 6 İdam Yöntemi

Belirli suçların ölümle cezalandırılmış olması eskiden kabul edilebilirken şimdi kabul edilebilir özelliğin çoktan yitirmiş durumda ama dünya gündemine bakılacak olursa belirli cezaların yine eskisi gibi ölümle sonuçlandırılmasının yanındayım. Özellikle tecavüz vakalarının…

Teknoloji geliştikçe beraberinde insanların daha özgür yaşamaları artık mümkünken(evlilik dışı ilişki gibi…) bazı suçların son bulması adına eskiden kabul edilebilir suçların yeniden kabul edilmesi gerekebilir bu her ne kadar insan haklarına aykırı olsa da…

Bu yoldan çıkarak eski çağlarda işlenilen suçların  cezalarının ne şekilde olduğunu inceledim Bakın dünyada nasıl idam yöntemleri varmış…

 

01

Özellikle dini suç işleyen insanlar üzerinde var olmuş bir yöntem bu yönteme göre kişi bir ağaca bağlanıyor ayaklarının altına onu yakalamayacak şekilde odun ateşi yakılıyor ve suçlu o odun ateşinin çıkarttığı duman ile boğularak ölüyor.

2
Sahte para imal edenler üzerinde uygulanan bu ceza yönteminde suçlu kızmış yağın veya kaynamış suyun içine atılarak haşlanarak ölümü sağlanıyor.

3
Orta çağda kabul edilen idam yöntemi ise vatana ihanet edenler üzerinde uygulanıyordu bu yönteme göre suçlu önce ipe asılıyor ölüme marak kala ipten indiriliyor kolu bacağı kesiliyor ve tekrar ipe asılarak acılar içinde ölümü sağlanıyor.

4
Bu ceza yöntemini öğrenince aklıma direk Kadıköy’deki boğa heykeli geldi. Şöyle ki suçlı içi boş bir boğa heykelinin içine hapsediliyor ve 2 ila 3 gün bu heykelin içinde kalıyor sonra heykelin altında ateş yakılarak suçlunun kızararak ölüme terk edilmesi sağlanıyor.

5
En bilindik ölüm yöntemi ise kişinin diri diri gömülmesidir bu yöntem tüm medeniyetler tarafından kullanılmış olup şimdilerde ise teröristler tarafından kullanılıyor.

6
Devlete itaat etmeyen ve ceza işlemiş askerlere uygulanan Roma kültürüne uygun bir ceza yöntemidir. Bu yönteme göre suçlu bir arenanın içinde vahşi hayvanlara yem oluyor.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.