Tablet Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Tablet Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Teknoloji 24 Temmuz 2014

Tablet Seçimi

 

Bir halı saha büyüklüğünde bilgisayar üreten insanlara bir gün bilgisayarlar bir kitap kadar ince olacak deselerdi büyük ihtimalle bunu söyleyenlerle dalga geçerlerdi. Bizler bilgisayarın o kadar dev olduğu zamanlara denk gelmesek de bilgisayarın o tüplü ekranlarını, laptopların kalın kalın olduğu zamanları gördük. Tüplü bilgisayardan lcd ekranlara geçişte sevinç yaşadık. Bilgilerimizi yanımızda istediğimiz yere götürebileceğimiz için laptopları çok sevdik. Ama son zamanlarda öyle değişmeler oldu ki masaüstü bilgisayarı ve dizüstü bilgisayarları unuttuk.

Bu değişim rüzgârının adı akıllı telefon ve tablet bilgisayar rüzgârı… Aslında artık avuçlarımızın arasında yalnızca bir teknolojik aleti değil imkânsız sayılabilecek hayallerin gerçeğe dönüşmüş halini taşıyoruz.

Hayaller böyle gerçeğe dönüşmüşken bu güzel hayale aşırı ilgi olacağını bilen bir takım kimseler her hayalin bir sahtesini, orijinali bozulmuş halini veya sahtesini ürettiler. İşte bugün sınırsız sayıda sahtesi ve kalitesi üretilen ürünlerin başını tablet bilgisayarlar çekiyor. Tableti kimileri okulda, kimileri işte, kimileri oyun oynamak kimileri yalnızca sosyal medya ve internet sayfalarında gezinmek için alıyor. Bu durumdan hareketle tablet seçiminde esas nokta onu nerede kullanacağınızdır. Bunun için tabletlerin hangi işletim sistemlerini kullandığına ve hangi ara yüzün sizin işinizi göreceğini düşünün. Cihazların işletim sistemlerine bakıldığında piyasada yaygın olarak İOS ve Androidler vardır. Bunların dışında Blackberry ve Windows tabanlı çalışan tabletlerde var.

İlk seçiminizi güvenilirlik, kalite ve performans özelliklerinizi göz önünde bulundurarak İpad’lerden yapın. Fiyatları diğer tabletlere göre yüksek olsa da kullanımı çok rahat ve performansı başarılıdır. Ayrıca garanti ve cihaz sorunları durumunda ürününün arkasında duracak bir firmadır. Android tabletlerde de yine çok bilinen firmaları seçmeniz(Örn: Samsung) size kullanımdan arıza durumlarına kadar kolaylık sağlayacaktır.

Yüksek fiyat her zaman en iyi performans demek değildir. Daha düşük fiyata yüksek olanın özelliklerinde ürün bulabilirsiniz. Bunun için internet sitelerini ve teknoloji mağazalarını gezin, elinizdeki para doğrultusunda sizi en iyiyi sunan ürünleri araştırın. Ürünü mutlaka güvenilir bir firmadan alın. Bugün pek çok internet sitesinde ucuz fiyatlara binlerce tablet satılıyor. Fakat bunların gerçek satıcılar olduğu ya da ürüne arıza durumunda sahip çıkmaları kesin değildir. Bu cihazların boyutlarına bakıldığında; 7 inç küçük ekranlar, 8,9/ 10,1 inç orta ekranlar ve 10,1 inçten daha büyük olan tabletler vardır. 7 inç küçük ekranlar avuç içinde taşınabilecek kadar küçüktür. İyi performans ve kullanım kolaylığı sağlarlar. Orta boyda olanlar daha yüksek çözünürlük ve oyun, film uygulamalarında yüksek hız sağlarlar. Büyük ekranlar ise neredeyse bir bilgisayar niteliğinde performansa sahiptir. Ön yüzünde kamerası olan tabletler Skype ve benzeri programlarla görüşme yapmanızı sağlar. 3G özellikli tabletler sim kart kullanarak internet paketi, wifi özelliği olanlar da kablosuzlara bağlanmanızı sağlar.

Bazı modellerde ise kablo yoluyla TV ye bağlanabilirsiniz. Görüntü açısından da çok ince olanları veya kalın olanları tercih edebilirsiniz.

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.