Su Tüketiminde Bilmediğimiz Gerçekler! « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Su Tüketiminde Bilmediğimiz Gerçekler!

Sağlık 13 Mayıs 2014

2966

Güneş sıcaklığını hissettiğimiz şu dönemlerde en çok şikayet edilen konulardan biri ter. Peki ter ile kaybettiğiniz sıvıyı yerine koyuyor musunuz?

İnsan vucüdu güneşi gördüğü zaman terlemeye başlar ve bu sayede vucütta belirli bir miktar su ve mineral kaybı olur bu su ve mineral kaybı %20 olduğunda yaşam tehlikeye girerken %10 seviyelerine inmesi ise ölümle sonuçlanıyor. Bunu önlemek ve yaşam kalitemizi sağlıklı şekilde devam ettirmek için uzmanların savunduğu görüş insanlar besinsiz 8 hafta yaşayabildiği halde su içmeden en fazla bir hafta yaşayabiliyor. Yaşam kalitemizin sağlıklı şekilde ilerlemesi için günde 2litre su tüketilmelidir. Ancak sıcak havalar da vücudun su kaybı fazla olduğundan 2 litre su tüketme baremi 3 litreye kadar çıkartılabilir.

Ayrıca uzmanlar, günlük alınan su miktarının yeterli olup olmadığını idrar renginden anlaşılabileceğini savunmaktadırlar. Yani idrar renginiz açık renkte ise yeterli miktarda su seviyesine sahipsiniz, İdrar renginiz koyu ise yeterli su miktarına sahip değilsiniz…

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hamilelik belirtileri

Hamilelik belirtileri

4 Haziran 2016
Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil Çayın Faydaları

18 Mayıs 2016
İsveç Diyeti

İsveç Diyeti

3 Mayıs 2016
Adet Gecikmesi

Adet Gecikmesi

1 Mayıs 2016