Start-up İçin Yatırım Yapan Ünlüler « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Start-up İçin Yatırım Yapan Ünlüler

İnternet 21 Nisan 2017

Start-up İçin Yatırım Yapan Ünlüler

Hollywood ünlüleri her geçen gün farklı alanlar için yaptıkları yatırımlar ile ön plana çıkmaya devam ediyor. Gelecek için bırakılacak miraslarda büyük payı olan bu yatırımlar için günümüzde ünlüler Start-up’ları tercih ediyor. Yatırım yapan ünlüler için bu alan teknolojinin kazançlı getirisini gözle önüne seriyor.  Dijital platformlara yapılan yatırımlarda yer alan birkaç ünlü ise şu şekilde sırlanıyor.

Ashton Kutcher

Ülkemizde de ünü duyulan Hollywood ünlüleri arasında yer alan Kutcher, ilk teknoloji yatırımını Skype için yapmıştır. Bu yatırım sonrasında bir şirket kurarak pek çok alanda yatırım yapan Kutcher, Skype’nin Micrposoft’a yapılan satışından büyük kar elde etti.

1-LURMYZN2gYer3jAj3IABHg

Bono

Dijital platformlara yatırım yapan ünlüler arasında İrlandalı Rock grubu yıldızı da yer almaktadır. Medya, eğlence ve teknoloji üzerinde yatırım yapan sanatçı, Facebook’tan da hisse aldı. Facebook’un hissesinin bir kısmını halka arz etmesinden sanatçı büyük kar elde etti

Leonardo Di Caprio

Oscarlı dünyaca ünlü oyuncu Di Caprio, Tel Aviv merkezli fotoğraf paylaşım uygulaması için 4 milyon dolarlık yatırım yaptı. Bu ve buna benzer daha pek çok yatırımda bulunan oyuncu yatırım yapan ünlüler arasında yer aldı. Fotoğraf paylaşım uygulaması için yaptığı yatırımdan kar elde etmesi için sanatçının biraz daha beklemesi gerekiyor. İnstagram gibi daha sonra yatırımın karşılığını alacak nitelikte bir uygulama için beklemesi gerekiyor.

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.