Sosyal Medya Hesaplarının Yedeklerini Nasıl Alırsınız? « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Sosyal Medya Hesaplarının Yedeklerini Nasıl Alırsınız?

Teknoloji 20 Haziran 2017

Sosyal Medya Hesaplarının Yedeklerini Nasıl Alırsınız?

Günümüzde insanların sosyal medya kullanımları oldukça yüksek seviyelere ulaştı. 7 yaşındaki kardeşimizden 70 yaşındaki büyüğümüze kadar herkes sosyal medyanın cazibesine kapıldı ve günlük hayatta sürekli kullanır hale geldi. Durum böyle olunca herkes sosyal medya üzerinde paylaşımlar, görüşmeler yapmaya ve onların yedeklerini alıp birer anı olarak saklamak istemeye başladı. En çok kullanılan sosyal medya unsurlarından Facebook, Instagram ve Twitter için oldukça basit yedekleme yöntemleri var. Sosyal medya hesaplarını yedekleme konusu oldukça önemlidir.

Facebook Hesap Yedekleme

Özellikle ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya unsuru olan Facebook için hesap yedekleme işlemi oldukça kolay. Tarayıcıda Facebook hesabımız açıkken sağ üst köşedeki seçenekler butonuna tıklayıp ayarlara giriyoruz. Ayarlar açıldıktan sonra karşımıza küçük yazılarla Facebook verilerinin kopyasını indir seçeneği çıkacak. Bu seçeneğe tıklayarak hesap verilerimizi yedekleyebiliriz.

Twitter Hesap Yedekleme

Twitter için hesap yedeği almak da aslında hiç zor değil çünkü Twitter kendi yedekleme sistemine sahip. Twitter’a giriş yaptıktan sonra sırasıyla yapmamız gerekenler sağ üstte bulunan kendi profil fotoğrafımıza tıklayıp ayarlara girmek. Daha sonra buradan Hesap kısmına girmemiz gerekiyor. Hesap kısmının en altında ki “Arşivini İste” seçeneğine tıklayarak Twitter hesabınızın yedeğini almış olursunuz. Twitter hesabınızı yedeklerken bilmeniz gereken tek önemli nokta biraz uzun sürmesidir. Tabi bu hesabınızda ne kadar veri olduğuyla da alakalıdır ama yine de yedekleme işlemine bunu düşünerek başlarsanız sorun yaşamazsınız.

Instagram Hesap Yedekleme

Görselliğe hitap ederek çok hızlı bir yükseliş yakalayan Instagram iş yedekleme konusuna geldiğinde kullanıcılarını pek sevindiremiyor çünkü Instagram kendi içinde bir yedekleme sistemine sahip değil. Yedeklemeyi sadece Instaport adlı bir servisten yapabiliyoruz. Servise giriş yaptıktan sonra sizden servis üzerinden kendi hesabınıza giriş yapmanızı isteyecek. Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra yedekleme istediğiniz fotoğraflarınızın sayısını ya da hangi tarihten itibaren yedeklemek istediğinizi belirterek yedekleme yapabilirsiniz.

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.