Sizi Sizden Alabilecek Çarpıcı Hayalet Fotoğrafları « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Sizi Sizden Alabilecek Çarpıcı Hayalet Fotoğrafları

Hertelden 12 Ekim 2014

Çarpıcı Hayalet Fotoğrafları

Bazıları hayalete inanır bazıları inanmaz ama bu fotoğraflar Dünya’da çok konuşuldu şimdi sizlere sunuyoruz.

1959 yılında Mabel Chimney annesinin mezarının resimlerini çektikten sonra arabada bekleyen kocasını da kameraya aldı. Çekim esnasında kocası arabada tek başına olmasına rağmen resim tab edildiğinde aracın arkasında annesinin oturmakta olduğunu gördü. O dönem gazetelerin hayli ilgisini çeken fotoğrafı inceleyen bir uzman şöyle söylemişti: “Kariyerimin tehlikeye gireceğini bilmeme rağmen bu resimde bir sahtekarlık olmadığını söylüyorum”

En çarpıcı hayalet fotoğrafları

 

1936 yılının Eylül ayında Indre Shira isimli fotoğrafçı Country Life dergisi için Raynham malikanesinin salonunu çekmekle görevlendirilmişti. Shira ve asistanı da ekipmanlarını büyük merdivenlerin önüne yeni yerleştirmişlerdi ki, kendi tarifi ile “örtüler içinde bir kadın şeklinde bulutumsu şekli” gördü.
Şekil merdivenler üzerinde yükselmeye başlayınca heyecanlanan Shira alelacele bir resmini çekebildi. Resmi değerlendiren uzmanlar klişenin esrarını kabullenmiş ve resimdeki şeklin bir sahtekarlık ürünü olmadığı konusunda hem fikir olmuşlardır. Resim üzerinde çalışan araştırmacı Thurston Hopkins’de resmin orjinal olduğunu açıklamıştır. “Sahip olduğumuz en doğru hayalet resmi elimizdedir” diyor ve ekliyordu “bu resmi referans almayan hiç bir çalışma doğaötesi araştırma eseri olamaz”.

 

En çarpıcı hayalet fotoğrafları

 

Resmin fotoğrafçısı 1966 senesinde İngiltereyi ziyarete giden Kanadalı turist Papaz Ralph W. Hardy’dir. Greenwich’deki Kraliçe’nin Evinde çekilen resimde cübbe giymiş birisinin hızla merdivenleri tırmanmakta olduğu görülmektedir. Banyo edildikten sonra üzerindeki cübbeli insan şekli açığa çıkmış, çekim esnasında fotoğrafçı herhangi birşey görmediğini söylemiştir. Yıllar yılı bir çok araştırmacı tarafından incelenmişse de, sahte olduğuna ilişkin tüm suçlamalara karşı güncelliğini koruyarak ayakta kalabilmiştir.

En çarpıcı hayalet fotoğrafları

 

1891 yılında Sybell Corbett tarafından çekilen fotoğrafın gizemi bugün bile çözülebilmiş değil. Sybell Corbet’in günlüğünde yazdığına göre çekim sırasında kamera yaklaşık 1 saat kadar açık ve sabit tutulmuştur. Ve çekim sırasında odaya kimse girmemiş. Fotoğrafı garip yapan bir detay da çekimden bir kaç gün önce vefat eden Lord Combermere’nin o esnada evine bir kaç mil uzaklıktaki Wrenbury kilisesinde cenaze töreni düzenlenmekteydi.

 

En çarpıcı hayalet fotoğrafları

 

1978 yılında Kaliforniya’da Toys-R-Us mağazasında çekilen fotoğrafta duvara yaslanmış bir adam silueti görülmekte. Binanın 1800’lü yıllarda kazada ölen bir gencin mezarı üzerine yapıldığı bu yüzden mağazada sık sık paranormal olaylar meydana geldiğine inanılıyor.

 

En çarpıcı hayalet fotoğrafları

 

1959 yılında Avustralya’nın Corroboree kayalıklarında çekilen bu fotoğrafta yine gizemli bir kadın silüeti yer alıyor.

En çarpıcı hayalet fotoğrafları

 

1991 yılında Mari Huff tarafından ABD’nin İllinois eyaletinde bulunan Bachelor’s Mezarlığında çekildi. Yüksek hızlı kızıl ötesi kamera ile siyah-beyaz çekilen bu fotoğrafta mezar taşı üzerinde oturan bir kadın silüeti yer alıyor.

En çarpıcı hayalet fotoğrafları

 

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Etiketler:
Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.