Parayla Saadet Olur mu? « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Parayla Saadet Olur mu?

Hertelden 19 Ağustos 2014

Para hırsı özellikle günümüzde herkesi ağına almış durumda, para uğruna insanların birbirini kıskanmaları ve para uğruna insanların birbirlerinin kuyusunu kazması çok normal bir davranış gibi görünse de aslında öyle olmadığını hepimiz iyi biliyoruz. Ben Allah’tan gördüklerimden eksik olamamak, çocuğumu ve ailemi kimseye muhtaç etmemek için vereceği makul değer kadar para vermesini isterim. Çevremde çok var parayı bulup kuduranlar, parasız olup arayanlar…

Paranın her şeyi getirdiğini düşünenler için hazırladığımız bu yazımızda paranın insana sağlayamayacağı 7 önemli şeyi sıraladık bakın neymiş!!!

Sağlık: tonlarca paranız olmuş sağlığınız yerinde değilse tonla parayı ne yapacaksınız. Örneğin sabancı çocuğunun durumu belli kendisi ağzıyla demişti param olmasaydı çocuğumun sağlığı yerinde olsaydı diye…

sağlıklı

Aile: Parayı çok bulupta ailesini atanlar parayla yeni bir ile inşa edebiliyorlar mı? Size bir şey olduğunda ilk koşan yine aileniz olacaktır o yüzden ailenizin değerini bilin ve aile bağlarınızı kopartmayın.

aile1

Çocuk: Çocuk sahibi olan aile büyük şansı yaklamış demektir. Para uğruna çocuğunuzun geleceği ve mutluluğuyla oynamayın çocuğunuzun bir gülümsemesi bin dünyaya bedel.

çocukla

Arkadaşlık: Kötü gününüzde de iyi gününüzde de arkadaşlarınız yanınızdaysa işte gerçek ikinci aileye sahipsiniz değerini bilin, parayla edindiğiniz arkadaşlıklar paranız bitince kaybolacaktır.

arkadaş

Aşk: Aşk parayla satın alınmaz varlığınızda da yokluğunuzda da yanınızda olan ve size değer verip destek olan o insana sahip çıkın.

aşk

Özgürlük: Herkes para sahibi olabilir ama özgür olamaz, çevrenizde parası olup da özgürce sosyal şekilde ailesiyle veya kendisi gezen dolaşan kaç kişi var?

özgür

Mutluluk: mutluluk içgüdüsel bir şeydir, en ufak bir şeyle mutlu olabiliyorsanız zaten tonla paraya ihtiyacınız yok demektir.

Emek sarf edilmeden, sonradan kazanılan para sizden saygı, sevgi, kişilik özellikleriniz alır…

 

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.