Oyuncak Ayısını Hackleyerek Teknoloji Tehlikesine Dikkat Çeken Çocuk ! « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Oyuncak Ayısını Hackleyerek Teknoloji Tehlikesine Dikkat Çeken Çocuk !

Hertelden, Teknoloji 5 Haziran 2017

Oyuncak Ayısını Hackleyerek Teknoloji Tehlikesine Dikkat Çeken Çocuk !

Teknoloji Dünya’nın her yerinde gelişiyor hal böyleyken birçok teknoloji şirketi birçok ürüne ciddi arge paraları ayırıyor ama bazı açıklar kötü niyetli hackerların eline geçtiğinde beklenmedik kötü olaylar doğurabilmektedir.Reuben Paul isimli küçük arkadaşımızda teknolojinin kötüye kullanıldığında çok fazla sorunlar yaratildiğini ve bazı eşyaların gizli silah olarak kullanılabildiğini anlatmaya çalışmıştır nasıl mı ? Reuben Paul kendi oyuncak ayısını hackleyerek bir oyuncağın nasıl bir silaha dönüştüğünü insanlara göstermiştir.

Reuben Paul Teksas Austinde yaşayan hintli bir ailenin 11 yaşındaki bir çocuğu her bir elektronik cihazın hacklenmeye açık olduğunu belirtmek için bizleri uyarmak için bu saldırıyı gerçekleştirdiğini söylüyor.

Paul ayısını hacklemek için ilk olarak cep bilgisayarını (Raspberry Pi)dizüstü bilgisayarına bağladığını ve sonrasında bluetooth bağlantısını tarattığını belirtmektedir.Robota bağlanan Paul verdiği komutlarla istediği herşeyi ayısına yaptırmaya başladı.

Lahey’de konferansa çıkan dahi çocuk tüm elektronik cihazların kontrol edilebileceğini belirtiyor ve nesnelerin internetinin kötü amaçlı yazılım atakları ile hacklenip kötü amaçlı kullanım yapılabileceğine dikkat çekiyor.

 

Paul verdiği konferanslarda farkındalık yaratarak birçok internet bağlantılı cihazlarda Bluetooth özelliğinin olduğunu ve hacklenerek bağlantı sağlanıp kötü amaçlı kullanımlar olabileceğini anlatıyor.

Dünyaca ünlü hacklerlar listesinde ilerleyen zamanlarda görebilmemiz mümkün olan bu arkadaşa başarılar diliyoruz.

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.