Nikola Tesla’nın Geleceğin Ötesinde Biri Olduğunu Anlamak « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Nikola Tesla’nın Geleceğin Ötesinde Biri Olduğunu Anlamak

Teknoloji 30 Mayıs 2016

Nicola Tesla Kimdir ?  Sırp asıllı Amerikalı mucit fizikçi ve aynı zamanda elektrofizik uzmanıdır.Nikola Tesla Hırvatistan da doğar sıradışı bir hafızası vardır.6 dil birden öğrenir.Gratz’taki Politeknik Enstitüsünde matematik, fizik ve mekanik çalışarak 4 yıl geçirir.Dünya’daki bilim ve teknoloji altyapısnı tam anlamıyla değiştiren buluşlara imza atan Tesla birçok ders kitabında adı geçmemektedir.

Nikola_Tesla-kimdir

Nicola Tesla Hakkında Bilinmeyenler

Nikola Tesla süper buluşlara imza atan bilim adamıdır.Nikola Tesla’nın en önemli buluşlarından bir tanesi elektriği kablosuz taşıması buluşudur.Kısacası süper bir bilim adamı ama birçok kişi Nikola Tesla’nın yaptıklarını bilmiyor bizde bu konu hakkında incelemeler yaptık işte bilmediğimiz Nikola Tesla Buluşları

Radyoyu Nikola Tesla buldu.

Floresan lamba,neon ışık

Otomobillerde hız ölçer,ateşleme sistemi

Elektron mikroskop,mikrodalga fırın

nikola-tesla

Edison akkor telli ampulü yeni icat etmişti ve elektriğin aktarılması konusunda bir sistem geliştirmeye çalışıyordu ve Nicola Tesla’dan yardım talep eti ve Nikola Tesla’ya çok fazla para vereceğini iletti Tesla’da ticari anlaşmayı kabul etti ve sorunu çözdü ama Edison,Tesla’ya o parayı hiçbirzaman vermedi.

Tesla’nın her zaman aklında fikrinde olan insanlığa yarar sağlamaktı ve  dünyaya bedava enerji sağlamak istiyordu. 1900 yılında, yatırımcı J.P. Morgan‘ın sağladığı 150 bin dolarla Tesla Telsiz Yayın Sistemi/Wardenclyffe adındaki kulenin yapımına Long Island, New York’ta başladı.Daha sonraları Morgan bunu farketti ve Dünya’ya neden bedava bir hizmet yapalım dedi ve arkasından yatırımı kesti eğer o günden bu yana bu yatırım devam etmiş olsaydı kimse lektriğe bir kuruş para ödemiyor olacaktı.

nikola-tesla-hayatı

Tesla’nın en önemli projesi Kablosuz Enerji İletimi idi. 20 adet ampulü kablo olmadan 25 mil uzaktan yakabilmiştir.

Endüstri’nin Florasan lambayı icat etmesinden 40 sene önce Nikola Tesla zaten kendi laboratuarında bunu kullanıyordu.

1898’de, Madison Square Garden’da dünyaya ilk uzaktan kumandalı model botunu gösterir.Günümüzde kullandığımız kumanda mantığı tüm kumandalı aletler bu sayede ortaya çıkmış ve kullanılıyordur.

Nikola Tesla radar sistemini bulmuş ve geliştirmiştir.

1899 yılında uzaya ses dalgaları göndermeyi ve ölçümlemeyi başarmıştır.

Bugün ABD Tesla’nın fikirleriyle deprem  jeneratörü yapmıştır. HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program/Yüksek Frekenslı Aktif Auroral Araştırma Programı)

1943 yılında 86 yaşındayken New Yorker otelinde ölü bulundu.Nikola Tesla beş kuruşsuz sadece geçmişte ve gelecekte insanlığa yardım eden bir kişi olarak hafızalara kazındı.

“Paranın başkaları için taşıdığı anlam, benim için bir şey ifade etmiyor.” Nicola Tesla

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.