Neden Yaşlandıkça Zaman Hızlı Akar ? « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Neden Yaşlandıkça Zaman Hızlı Akar ?

Hertelden 27 Mayıs 2016

“My father was a watch maker. He abandoned it when Einstein discovered time is relative. (Babam saat yapımcısıydı, Einstein izafiyeti keşfedince işi bıraktı)” Dr. Manhattan — Watchmen

Zaman yaşlandıkça neden hızlı akar sorusuna yıllar önce uzmanlar bile cevap bulamamış kesinleşen bir cevap yok ama ortak noktada buluşulan birçok fikir var.

zaman-su-gibi-akıp-geçer

Zaman Su Gibi Akıp Gider

Çocukken hatırlayın günler akıp gitmezdi. Babam oğlum maaşı alayım dediğinde bile 30 gün 300 gün gibi olurdu ve yaz tatilleri aslında en hızlı geçecek olan tatiller bile bize uzun bir zaman dilimi gibi gelirdi hep bir yenilik yeni arkadaşlar çocukken birçok şey ile yeniden tanışmak bize zaman dilimlerini hep geniş tutardı.Uzmanlara göre çocukluk yıllarımızda zamanın akıp gitmemesi insanın yeni şeyler keşfederek kafasında zaan dilimlerine takılmaması ve süreyi geniş olarak algılamasından kaynaklı olduğunu belirtiyorlar.

Peki yaşlandıkça neden zaman su gibi akar gider ? Uzmanlara göre insanın yaşı ilerledikçe aktivite ve yaşam şartlarında bir rutine bağlama durumu gerçekleşiyor ve sanki zamanın yetmeyeceği gibi algılar oluşmaya başlıyor vücut çok yoruluyor ağırlaşıyor düşünceler ağırlaşıyor ve sonunda zaman algısı içinde kayboluyoruz bir bakıyoruz daha dün gibi hatırladığımız şeylerin üzerinden 20 sene geçmiş ve bir yandan da yaş 50 üzerine çıktığı zaman yaşlanıyorum sendromu ile iyice zaman kavramından korkuyor ve kopuyoruz uzmanların zamana takılmamanız için zamanın su gibi akmaması için tavsiyeleri hep yenilikçi olun yeni yerler,yeni şeyler keşfedin göreceksiniz ki zaman diliminde hayatınız kaybolmayacak.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.