Mark Zuckerberg Dünyayı Değiştirebilir mi ? « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Mark Zuckerberg Dünyayı Değiştirebilir mi ?

İnternet, Teknoloji 5 Temmuz 2017

Mark Zuckerberg’in Çılgın 5 Projesi

Mark Zuckerberg Dünya’nın en zenginleri arasında yerini almış durumda fakat yapmak istedikleri sadece Facebook ile sınırlı değil  çünkü kendisi Dünya için faydalı projeler insanlık için faydalı şeyler yapmak istiyor neler mi ?  bir bakalım !

Mark Zuckerberg’in Dünya Değiştireceğini Söylediği Projeleri

Internet.org

Dünyayı birbirine internet ile bağlamayı hedefleyen proje Dünya’nın her bölgesine internet götürmeyi amaçlayan projede dronelar kullanılıyor Mark Zuckerberg ciddi anlamda drone yatırımlarına girmiş durumda tek hedef heryere internet amaç ise Facebook’un müşterilerine güncel ve verimli Dünya’nın her yerinden data sunması .

Kişiselleştirilmiş Eğitim 

Mark eşi ile birlikte andela.com sitesini kurar Mark geleceği görmektedir neden derseniz çünkü ilerde tüm eğitimler kişiselleştirilmiş olacaktır.Bu proje için milyonlarca yatırım yapılmış durumda ve Afrika’da bu proje için yazılımcılar yetiştiriliyor.Eğitim anlamında gerçekten birçok şeyi değiştirebilir olması muhtemel bir proje .

Chan Zuckerberg Biohub

Mark Zuckerberg ve eşi Chan’ın yönettiği ve 3 milyar dolardan fazla para harcandığı ekibin kurulması için ve testlerin yapıldığı büyük sağlık problemlerini çözmek sağlık malzemesi eksik yerlere yatırım fonlama yapmak gibi birçok alternatifi sunan büyük bir sağlık girişimi diyebiliriz .

Yapay Zeka

Mark 2016 yılından bu yana yapay zekan öğrenme işleri ile uğraştı diyebiliriz bu arada da kendisi bir sanal asistan da geliştirdi.Mark Zuckerberg’in en büyük hedefi yapay zeka sayesinde birçok zorluğun önüne geçmek özellikle Facebook içinde yapay zekanın önümüzdeki yıllarda etkili olması bekleniyor .

Sanal Gerçeklik

Sanal gerçeklik yakın bir zamanda hayatımızın her yerinde olabilir.Mark bu alana yatırım yapılmasının gelecek açısından son derece değerli olduğunu belirtmektedir.Facebook’un Oculus‘u 2 milyar dolara da satın alması durumundan bu işe ne kadar önem verildiğini analayabiliriz.

Tüm bu konular gerçekten ilerleyen dönemlerde insan hayatında devrimler yapabilir mi bekleyip göreceğiz !

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.