Macbook Kullananları Bekleyen 6 tehlike « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Macbook Kullananları Bekleyen 6 tehlike

Teknoloji 29 Mart 2017

Macbook Kullananları Bekleyen 6 tehlike

Antivürüs dinlemeyen ve Mac bilgisayarınız üzerinden tam bir denetime ulaşabilen zararlı tehlikeli bir biçimde yaygınlaşmaktadır. Bu zararlı, Apple bilgisayarlarını etkileyerek antivirüs konusunda son derece farklı nedenlerle tehlike arz etmektedir.

MacbookAir11_lifestyle_15_thumb800

Makinede Zararlı Eylemde Bulunuyor

Apple’nin  filtre süzgecinden bir şekilde sıyrılmayı başaran zararlı makinede farklı eylemlerde bulunuyor. Bu eylemler ise bilgisayar üzerinde zararlı etkiler oluşturuyor.

Uzaktan Komut Alıyor

Mac bilgisayar içine sızan zararlı uzaktan aldığı komut ile çalışabiliyor. Bu şekilde çalışan zararlı bilgisayarın pek çok bölümünü kontrol edebilmektedir.

Apple’ye Ait Sertifika

Zararlıyı çalıştıranların, çalıntı geliştirici kullanmış olması gerekiyor. Sertifika ile giriş yapan zararlı makinenin pek çok bölümünü kontrol altına almaktadır.

 Parola Dahi Çalabiliyor

Zararlı ele geçirdiği bilgisayarlarda basılan tuşları kaydediyor. Bu kayıtın en zararlı sonuçları ise şifre çalımı şeklinde gerçekleştirmesi. Bu çalım ile makine kullanıcıları pek çok özel alanına zararlının kullanıcıları tarafından giriş yapılmasına izin veriliyor.

Ekran Görüntüsü Alabiliyor

Apple makinesine sertifikalı şekilde sızmayı başaran zararlı ekran görüntüsü alabiliyor. Böylece ekranda bulunan tüm bilgiler makineden sızmaya başlıyor.

Web Kamerasını izliyor

Zararlı bilgisayara giriş yaptıktan sonra tüm özel hayatınızı etkileyebiliyor. Makinenin web kamerasını etkileyen zararlı buradan kamerayı etkileyebiliyor. Ayrıca icloud hesaplarına ulaşabiliyor. Uzaktan komutlar ile çalışan tehlikeli zararlı her türlü kontrolü gerçekleştirebiliyor. Böylece pek çok gizli bölüm açığa çıkıyor.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.