Lise Öğrencisi Türk Önce Apple’da Sonra Youtube’da Açık Buldu « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Lise Öğrencisi Türk Önce Apple’da Sonra Youtube’da Açık Buldu

İnternet, Teknoloji 7 Şubat 2017

 Lise Öğrencisi Türk Önce Apple’de Sonra Youtube’da Açık Buldu

Adını Apple’nin yazılımında duyurduğu açık ile duyuran Lise öğrencisi Çayan Temel, bu defa da Youtube’de açık bulduğunu söyleyerek gündeme geldi. Mersin’in Erdemli ilçesinde dünyaca meşhur video paylaşım sitesi Youtube’da açık bulduğunu söyledi. Sitenin Türkiye temsilciliği ise bu açık için bildirimde bulunan gence teşekkür maili ile geri dönüş yaptı. Liseli genç daha önce de Apple yazılımı ile ilgili açık bulmuştu.

çayan temel

2 yıl önce Apple’de bulduğu açık ile gündeme gelen Çayan Temel, Youtube’de korku içerikli videolar üreterek yayınladı. Bu videolara belirli bir sayıda takipçi gelince Youtube Çayan Temel’e özel bir davetiye yolladı. Davetiyeyi inceleyen Temel yüzbinlerce takipçisi bulunan pek çok kanalın kişisel verilerine kadar ulaşım sağladı. Temel Youtube’da açık bularak kanal sahiplerini bilgilendirdi. Hatta Temel kanal sahiplerini ulaştığı telefon numaraları ile bilgilendirdi. Çayan Temel’e bu bilgilendirme sonrasında süpersin başlıklı bir teşekkür mektubu geldi. Bu açık 17 yaşındaki liseli genç tarafından bulunan ikinci bir açık oldu.

Çayan Temel Youtube’da açık bulmak için özellikle bir incelemede bulunmadı. Tesadüf eseri başlayan bu inceleme daha sonra ayrıntılı bir hal aldı. Youtube’de açılan bir kanal sonrasında gelişen olaylar ile lise öğrencisi Çayan Temel, izleyici yoğunluğu bulunan kanalların bilgilerine ulaştı. Bu konuda Youtube bilgilendirmede bulunan genç kendisine teşekkür maili geldiğini belirtti.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.