Kış Lastikleri Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Madde « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Kış Lastikleri Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Madde

Hertelden 10 Ocak 2017

Kış Lastiklerinin Önemini Anlatan 5 Madde

Bilindiği gibi ülkemizde kış aylarında ticari olarak iş yapan araçlarda kış lastiği zorunluluğu getirildi ,kış lastiği oldukça hayati önem taşıyan bir hayat sigortasıdır.Ülkemizde sadece ticari araçlarda zorunlu olan uygulamanın diğer araçlarda da olması çok fazla gerekli bir durumdur şimdi bu kış lastiği uygulaması kapsamında kış lastiklerinin hakkında bilinmesi gerekenleri sıralayacağız.

fi_avoiding-winter-car-accidents

Kış Lastiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kış lastikleri kış aylarında takılır ve mutlaka 4 lastiğe de uygulanması zorunludur yoksa arabanın dinamiğinde frenleme ve duruş mesafesinde ciddi sorunlar yaşatabilir.

Kış lastikleri sadece karda değil ıslak ve kuru havalarda kış şartlarında 7 derecenin altında sürücüye avantaj sağlamaktadır.

Kış aylarında kış lastikleri yakıt tasarrufu sağlar normalde yazlık lastikler kışın yakıt maliyetini arttırmaktadır.

Karlı zeminlerde ani kalkış ve duruşlardan kaçının lastikler ne kadar yola tutunsa bile farklı zeminlerde kaydırma yapabilmektedir ayrıca emniyetinizi elden bırakmayın dikkatli sürün lütfen.

Kış lastikleri karlı yolalrda gidebilmektedir fakat buzlu zeminlerde zorlanmaktadır.Buzlu zeminlerde zincir aracınızda mutlaka bulunması gerekmektedir.

kis-lastigi

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.