Kim Bunlar ? İnternete Yön Verenler « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Kim Bunlar ? İnternete Yön Verenler

İnternet 9 Haziran 2014

Jack Dorsey

Jack Dorsey

Jack Dorsey

Twitter

Jack Dorsey Amerikalı yazılım mimarı bir kişdir.2006 yılında 2 arkadaş Twitter kurulmasında yer aldılar. Twitter bugün Dünya’nın Facebook ile en büyük şirketlerinden birisi ayrıca Jack Dorsey Technology Review de en genç yenilikçi kişi ödülünün sahibi oldu.

 

Whats app

Jan-Koum

Jan-Koum

Jan Koum

Jan Koum yahoo da çalışmış ve daha öncede güvenlik altyapı sistemlerinde görevlerde bulunmuş,kendisi San jose üniversitesini bitirmeden bırakmış ama sonunda kurduğu küçük mesajlaşma projesine kısa sürede yatırım bulup büyüttükten sonra Facebook tarafından satın alınmış tam 19 milyar dolara hala şirketin CEO su pozisyonunda görevine devam ediyor.

 

Instagram

Kevin-Systrom.

Kevin-Systrom.

Kevin Systrom

Instagram mucidi Kevin ilk olarak staj  çalışma yeri odeoydu.Kevin burada ilerde büyük bir şirket olacak olan twitter da Jack Dorsey ile  çalışmaya başlamıştı. Jack Dorsey Twitter kurucusudur.Twitterdan kısa sürede ayrıldı ve Google da çalışmaya başladı Gmail ve Google Reader üstüne çalışmaya başladı burada birçok başarılı projelere imza attı.Daha sonra 2010 yılında burbn diye htlm5 lokasyon bazlı mobil uygulama çıkartan Kevin Foursquare yükselişi ile check in özelliğinde geride kalması projeyi tamamiyle fotoğraf paylaşımına çevirdi ve adınıda instagram koydu işte bu tarihi hareket instagramı 1 milyar dolara satan adam 13 kişilik ekiple bunu başardı .Kevin gerçekten internete yön veren bir projeye imza atmış oldu.

Spotify

sean parker

sean parker

Sean Parker

Sean Parker aslında ona internet fenomeni dahi çocuk diyebiliriz.Sean Parker çocukken 7 yıl boyunca yazılım ile uğraşır.İnternette hangi açık kapı bulduysa hack yöntemi ile dalar çıkar ve sonunda dünya’nın müzik arama motoru naspter keşfedilir yılarca ne müzik indirmiştik daha sonra facebook un fikir strateji ve yatırımcı ile ilişki neyse gelelim şimdilerde neler yapıyor.Sean Parker 2005 te facebooktan ayrıldı ama hala %7 hissesi var ,şimdilerde dünya’nın en büyük projelerinden birisi olan spotify müzik servisinin kurucularından birisi Sean Parker yine eski işine döndü diyebiliriz.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. tarkan 10 Haziran 2014

    bence adamlar yapmış fazla söze gerek yok

  2. hilmi 10 Haziran 2014

    facebook kadar başarılı değller

  3. hakancan 10 Haziran 2014

    çok güzel projeler bunlar zaten adamların tohumunda girişimcilik var üniversiteyi terk etmeler gibi….