Karne Hediyesi Oyuncak Müzesi! « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Karne Hediyesi Oyuncak Müzesi!

Seyahat 11 Haziran 2014

Merhaba sevgili anne ve babalar Cuma günü karneler alıyor çocuğunuz, çocuklarınız için en güzel karne hediyesi hafta sonu onu oyuncak müzesine götürmeniz olabilir. Oyuncak müzesinde çocuğunuz kadar sizinde ilginizi çekecek bir çok kareye rastlamanız mümkün olacaktır.

Oyuncak müzesi hakkında biraz size bilgi vermem gerekirse Sunay Akın’ın ailesinden kalma Göztepe’deki köşkünde kurulmuştur. Yazar, müze kurma fikrinin temellerini daha çocukluk yıllarında atmıştır. Sunay Akın 6 yaşında ailesi ile birlikte İstanbul’a yapmış olduğu bir seyahatte Arkeoloji Müzesini ziyaret eder. Bu geziden o kadar etkilenir ki müzeciliği oyunlarına katar ve en çok sevdiği oyun haline gelir. Ve Sunay Akın Almanya’nın  Numberg kentinde yapmış olduğu bir gezide oyuncak müzesine rastlar ve çok etkilenir işte bu yıllarda oyuncak müzesini kurma fikri Sunay Akın’da meydana gelmiştir.

Sunay Akın 15 yılda gezdiği bir çok oyuncakçı ve antikacılardan satın aldığı oyuncakları toplayarak bu müzeyi kurmuştur.Ve gittiğinizde göreceksiniz müzede o kadar çok oyuncak var ki sayısı ve çeşidi saymakla bitmez.  Gitmek isteyenler için Ziyaret Gün ve Saatleri: Pazartesi günleri haricinde, 09:30-18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

oyuncak1oyuncak2oyuncak3oyuncak4oyuncak5

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.