İstanbul’un Eşi Benzeri Olmayan 12 Semt Pazarı « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

İstanbul’un Eşi Benzeri Olmayan 12 Semt Pazarı

Alışveriş, Seyahat 5 Kasım 2014

İstanbul’un Eşi Benzeri Olmayan 12 Semt Pazarı

İstanbul’da yaşayanlar bilir trafik ve haftasonu heryer insan seli alışveriş yapmak alışveriş merkezlerinde bir hayli zor olur işte bu gibi durumlarda farklı yerlerde pazarlarda kalabalıktan sıkılmadan değişik enstateneler ile karşılaşabilirsiniz ”Gel Abla Gel” sizlere İstanbul’un olmazsa olmazlarından İstanbul  12 semt pazarını tanıtıyoruz heo beraber inceleyelim.

Feriköy Antika Pazarı

ferikoy-antikapazari-listelist
Pazar günü Feriköy’de kurulan bu pazar bir şey almasanız da nostalji için bire bir. Harika diyebiliriz yanınızda arkadaşınızla gitmeyin çünkü bu zaman tünelinde kaybolabilirsiniz.

Kastamonu Pazarı

kastamonu - pazar - listelist

Ün salmış bir diğer pazarımız da Pazar sabahları kurulan Kastamonu pazarı. Sağlıklı beslemeye kafan yoran ve yerel ürün meraklılarının biriciği.

Kasımpaşa’da konumlanan bu pazarın bir diğer ismi de Tarihi İnebolu Pazarı; çünkü ürünler her hafta taze taze ta İnebolu’dan geliyor. Turşu, reçel, bal…Lezzet durağı adını verebiliriz.

Beşiktaş Semt Pazarı

Besiktas-pazari-listelist

Cumartesi sabahlarının gülü. Yeni eve mi taşınacaksın, çeyizlik bir şeyler mi bakıyorsun, iyi bir tane vintage gözlük mü arıyorsun, seni böyle alalım!

Beşiktaş Evlendirme Daire’sinin hemencik karşısından olan pazarımız diğer pazarlara da benzemez, dublextir.

Güzel klasik bir pazar

Feriköy Organik Pazarı

ferikoy-organikpazar-listelist
Malum Muhteşem Sülümanımızın sürekli alışveriş yaptığı pazar bu pazar organiğin kralı burada

Cumartesi günleri erken kalkmak için bizce iyi bir bahane. Pazar çıkışı da bir gözleme ayran patlatın deriz.

Dolapdere Bit Pazarı

dolapdere-bit pazari-listelist
Artık neredeyse efsane olmuş bu pazar, pazar günleri sabah ışıkları ile kuruluyor. Bizce en erken saatte gitmelisiniz, çünkü antikacılar ve koleksiyoncular orada adeta sabahlıyor. Antika Pazarı’ndaki aynı şeylere rastlasanız da oranın aksine buradaki her şey sudan ucuz ve yine oranın aksine yanınızda birçok kişiyle gitmenizde yarar var. Gözü kulağı dört açmak lazım. harika bir pazar diyebiliriz.

Kadıköy Salı Pazarı

kadikoy-sali pazari- listelist

Kadıköy’ün malum en ünlü pazarı. Etiler’deki sosyete pazarını aratmaz mutlaka gidin görün

Tohum ve Çiçek Pazarı

Tohum cicek Pazari -listelist
Eminönü Meydanı’nda Mısır Çarşısı’nın hemen yanında kurulan yaklaşık 50 dükkan ve seyyar tezgahı içinde barındıran bir pazar. Gitmek için de belli bir günü seçmek zorunda değilsiniz, istediğiniz zaman bu pazardan faydalanabilirsiniz.

Burası, bahçenize, balkonunuza, pencere önünüze yakışır birçok ürünü bir arada sunuyor. Biri sürü çiçek çeşidi, her yerde bulamayacağınız çim, bitki tohumu, toprak ve en tatlı saksı, çömlekler…

Küçükpazar Bit Pazarı

kucukpazar-listelist
Eminönü ve Balat arasında, Süleymaniye’nin hemen altında yer alan Küçükpazar, 2009’da kaldırılan Topkapı bitpazarının yeni yeri niteliğinde. Genelde herkes burayı Kemal Sunal’ın doğduğu yer olarak tanıyor.

Kullanılmış bütün ürünler burada fakirin dostu zenginin fotoğraf yeri diyebiliriz ama nostalji ürünleride var

Beylik Pazarı

beylikpazari-listelist

Neredeyse dağ başında (Beylikdüzü) olan bu pazarımız gerçekten gelecek vadediyor. Yakında buraya turlar düzenlenirse şaşmayız.

Her pazar geniş bir alana kurulan ve bu sebeple yürümek için mücadele vermeyeceğiniz, rahat rahat tezgah başında “Alsam mı, almasam mı” kararsızlığında boğulacağınız bir yer.

Öyle yereldi, organikti meyve sebze bulmanız mümkün değil ama burada modayı baştan yazıyorlar. Bu pazara adımınızı attığınızda Terkos’ta, Beyoğlu İş Merkezi’nde bize ucuz diye sattıkları kıyafetlerin aslında ne kadar pahalı olduğunu anlayacaksınız.

Ve tabii ki pazarların vazgeçilmezi olan gözlemeciler burada da mevcut. Yiyin efendiler!

Yeşilköy Pazarı

ywsilkoy-pazari-listelist
Kadıköy ve Beşiktaş pazarlarına göre biraz pahalı ama hani Cevahir’e gidersin de bir sürü markayı gezme şansın olur ya, burayı da öyle düşünün. Çeşit çok!

çeşit çeşit ürünler dolu

Ulus Sosyete Pazarı

ulus-pazari-listelist

Adı her ne kadar Ulus diye de geçse bu pazarımız artık Ortaköy’de yer alıyor.

Özellikle giyim tezgahlarıyla ön plana çıkmakta. Louis Vuitton’un iyi taklit edilmiş çantaları, Hermes kolyeler, Gucci ayakkabılar, Zara, H&M, Mango ve Topshop markalı giysiler … Yani buraya gelen her kadının mutluluktan hıçkıra hıçkıra ağladığı duyulur.

Bunun haricinde çoraptan iç çamaşıra, pantolondan spor malzemelerine, çantadan ayakkabıya kadar envai çeşit eşyaları burada bulabilirsiniz.

Bu pazar işten güçten olacak ki diğerlerinin aksine akşamları kalabalıklaşmaya başlıyor o yüzden sabah saatlerinde gitmeyi deneyin.

Fatih Çarşamba Pazarı

fatihcarsamba pazari-listeslit

Bir şeyler dikip biçmeye, kendi kıyafetini kendin yaratmaya can atıyorsan seni böyle alalım. Bu pazar özellikle kumaş almak için gidin ve birbirinden güzel ve rengarenk desenli kumaş tezgahları için kendinize en azından iki saat verin. Çok büyük bir alana kurulduğu için bir sürü de tezgah var tabii. Pamuklusundan örmesine, şifonundan fistosuna her türlü kumaşı tam burada bulabilirsiniz. Eminiz bu kadar çok kumaşı bir arada görmek, hevesli olmasanız bile sizde yeni bir şeyler yaratma isteği uyandıracak.

Kumaşların yanı sıra mutfak eşyaları, el oyaları, havlular, bebek elbiseleri, danteller satan tezgahları da görebilirsiniz.

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.