Iphone İle Yapılmaması Gereken 6 Şey « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Iphone İle Yapılmaması Gereken 6 Şey

Pratik Bilgiler, Teknoloji 13 Ekim 2015

Merhaba yıllardır birçok kişi iphone cep telefonu kullanıcısı peki ne kadar biliyoruz telefonumuzu kullanmayı bazıları sadece açıp kapamayı bilip birsürü fonksiyonlarından haberdar bile değiller.

apple-iphone-5-phone-review-0

Iphone İle Yapılan 6 Yanlış

Iphone ile yapmamanız gereken yanlışları sizler için sıraladık.Sizlerde iphone kullanıcısıysanız  mutlaka aşağıda olan maddelere göz atmanızda fayda var sizi çünkü iphone kullanımlarında dikkatli olunması durumunda telefonunuzun kullanım ömrünü ve arıza ömrünü biraz uzatmış olursunuz bizden tavsiye.

1. Hiçbir Zaman Kapatmamak

Telefonunuzu gerçekten de zaman zaman kapatmalısın, eğer böyle yapmazsanız bataryası gerektiğinden daha hızlı bozulur. Örneğin: Sabah kalkmak için, telefonunuzu çalar saat olarak kullanıyorsanız, vazgeçin ve çalar saat alın. Telefonu kullanmadığınız zaman dilimlerinde de kapatmanızda fayda vardır.Uzmanlar telefonunuzun sürekli olarak açık kalmaması gerektiğini bataryanın telefonu etkilediğini belirtmektedirler.

2. Wi-Fi Ve Bluetooth’u Her Zaman Açık Bırakmak

Kullanın veya kullanmayın, iPhone’nun bluetooth ya da wi-fi ayarlarını kullanım durumunuza göre ayarlayın gereksiz yere açık kalmasın batarya ömrünüz azalır.

3. Aşırı Sıcak veya Soğuğa Maruz Bırakmak

iPhone aşırı sıcaklığa ve soğukluğa dayanması için yapılmadı, 0°C derecenin altında ve 35°C derecenin üzerinde kullanılması önerilmiyor. Bu durumlarda, bataryayı daha hızlı tüketilir veya geçici olarak telefonunuz kapanabilir. Aşırı hava durumlarında iPhone’unu kapalı tutmaya çalışın, eğer kapalı tutamıyorsanız, soğuğa veya sıcağa fazla maruz kalmamasına özen gösteriniz.

4. Apple Olmayan Şarj Aleti Kullanmak

Apple şarj aletleri pahalı olabilir, ama kalitelidir. Farklı marka veya markasız şarj aletleri kullanmak telefonunuza zarar verebilir ve hatta sahte şarj aletlerinin patlama ve yangınlara neden olduğu hakkında raporlar bulunmaktadır. Apple, USB Şarj Aleti Geri Alım Programı başlattı, bu programda sahte şarj aletlerini onlara iade edilmesini istedi ve geçen Ağustos ayından itibaren Apple markası olmayan şarj aletlerini getirenlere, hakiki Apple şarj aletlerinde indirim sunmaya başladı.Tabi bu detayıda unutmayın lütfen.

5. Şifre İle Korumamak

Apple istatistiklerine göre, iPhone kullanıcılarının yarısı telefonlarına şifre koymuyor. IPhone’unuz şifre ile korunmuyorsa ve çalınırsa, kişisel ve kullandığınız online kimlik bilgileriniz (email, twetter, facebook, itunes vb.) hepsi, hırsızların eline geçer ve kullanırlar. Sizde, gizliliğinizi her halukarda korumak için, telefonunuza şifre koymayı unutmayınız.

6. Elinde Iphone’u Tutarak Gezmek

Farkında olsan da olmasan da iPhone’lar karaborsada en popüler ve hırsızlar için önemli bir hedeftir. Büyük şehirlerdeki hırsızlıkların yaklaşık yüzde 40’ı cep telefonlarından oluşuyor, yani dikkatsizce elinde iPhone’un ile gezmek oldukça tehlikelidir.Allah korusun iphone u kaptırmıcam diye canınızdan olabilirsiniz.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.