İnternet Bir Günlüğüne Kesilirse Neler Neler Olur? « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

İnternet Bir Günlüğüne Kesilirse Neler Neler Olur?

Teknoloji 30 Mart 2017

 İnternet Bir Günlüğüne Kesilirse Neler Neler Olur?                      

Hayatımız olmaz sa olmazı internet bir gün kesilse, herhalde büyük bir sorun olur. Çoğunlukla kullandığımız cihazlarda internetsiz ev, ofis, iş yerleri, kurumlar yok. Olmayanlarında çok azdır herhalde. İnternet kesintisi düşüncesi ya da fikri hiç aklımıza getirmesekte, maalesef bu mümkün. Küresel ve ulusal bir kesinti olabilir.

İnternet Bir Günlüğüne Kesilirse Neler Neler Olur

Küresel Kesintinin Baş Rolü Siber Saldırı Ve Diğer Faktörler                                                   

İnternet erişiminde etkin ağ sistemi biliyoruz kablolardan geçiyor. Bu kablolara bir saldırı olması durumunda ulusal internet kesintisi kendini gösterebilir. Fakat bu türlü bir plan o kadar da kolay değil. 2008 yılında gerçekleşen kabloların, kaza eseri bozulma dışında bir olay meydana gelmemiştir. Bilim adamaları tarafından da bahsedilen muhtemel bir güneş fırtına ve patlamaları sonucu, tüm uydu ve sistemlerimiz etkilenebilir.

İnternet Kesintisi Sonucu Yaşanacaklar                                                                                                            

İlk sorun olarak ekonomiyi sarsacak kuşkusuz. Genel bir kesintinin borsa, şirketlerin kar bazında düşüş veya batmasına neden olacak bir durum olarak görülüyor. Kısacası ekonomiyi alt üst etmenin bir yolu internet kesintisi olarak görülüyor. Araştırmalar, kesintilerin aralıklı veya en az dört gün olması durumunda ortaya vahim sonuçlar çıktığını bildirmekteler. Herhangi bir uydu arızası, (geçmişte yaşanmış 1998 yılı ABD) küçük ölçekli firmaları çok etkilediği ve iş yapamayacak hale geldikleri görülmüştür. Yaklaşık 50 milyon cihazın %90`lik oranda iletişim gerçekleşmemesi birçok iş yeri için zararlı olmuştur.                                          

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.