Instagram Canlı Yayın Bildirimi Kapatma « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Instagram Canlı Yayın Bildirimi Kapatma

İnternet, Teknoloji 18 Haziran 2017

Instagram’da Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Teknoloji hızla gelişiyor ve buna ek olarak son zamanlarda artık neredeyse tüm sosyal medya uygulamalarında canlı video ya da canlı yayın olarak adlandırılan video yayını yapabilme imkânına sahibiz. Buna en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Instagram da dâhildir. Instagram‘da takip ettiğimiz kişiler canlı video yayını başlattığında haberimiz olması için “x kişisi bir canlı video başlattı” şeklinde bildirim geliyor. Ama ne yazık ki bu yayın bildirimleri bir süre sonra o kadar sık gelmeye başlıyor ki büyük bir baş belâsı hâline geliyor.

Günümüzde insanların her ânını internete koyduğunu düşündüğümüzde canlı video yayını bildirimlerinin ne kadar can sıkabileceğini tahmin etmek güç değil. Peki, Instagram’da bu canlı video yayını bildirimlerini kapatmak mümkün mü? Eğer mümkünse bu bildirimleri nasıl ve nereden kapatacağız? Alttaki 5 maddede tüm canlı yayınların, cevaplarınıza gelen beğenilerin ve yeni takipçilerin bildirimlerini nereden kapatabileceğinizi öğreneceksiniz.Instagram canlı yayın kapatma için bir iki ayar yapmanız gerekmektedir.

Adım Adım Instagram’da Canlı Video Yayını Bildirimlerini Kapatma

  • İlk olarak Instagram uygulamasını açıyoruz ve hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • Ardından profil sayfamıza tıklayıp, sağ üst kısımda yer alan çark şeklindeki Ayarlar’a tıklıyoruz ve hesabımızla alâkalı bütün seçeneklerin yer aldığı kısıma giriyoruz.
  • Açılan seçenekler sayfasında ayarlar adı altında yer alan, hesabımızın bütün bildirimlerini ayarlayabildiğimiz Anında İlet Bildirimi Ayarları’na tıklıyoruz.
  • Anında İlet Bildirimi Ayarları’na girdikten sonra canlı yayınlardan aldığınız bildirimleri kapatmak için Canlı Videolar ayarını Açık yerine Kapalı olarak seçiyoruz.
  • Canlı yayın videolarının bildirimlerini kapattığımıza göre artık Ayarlardan çıkabiliriz.

Bildirimlere Boğulmaktan Kurtuldunuz!

Canlı video yayınlarının bildirimlerinden kurtuldunuz! Bundan sonra takip ettiğiniz kişilerden canlı yayın bildirimleri almayacaksınız. Eğer olur da bildirimleri tekrar görmek ve geri açmak isterseniz, aynı işlemleri tekrar yapmanız ve Canlı Videolar ayarını tekrardan Açık olarak değiştirmeniz lâzım.

Ayrıca sizi takip etmeye başlayan yeni takipçilerin ve cevaplarınıza gelen beğenilerin bildirimlerini de aynı ayarlar kısmından kapatıp, açabilirsiniz. Instagram’dan aldığınız tüm bildirimleri kapatmak isterseniz de telefonunuzun bildirim ayarlarına girerek Instagram‘dan gelen tüm bildirimleri kapatabilirsiniz.

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.