İngiliz Kraliyet Ailesinin 4 Değişik Alışkanlığı « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

İngiliz Kraliyet Ailesinin 4 Değişik Alışkanlığı

Hertelden 11 Haziran 2017

İngiliz Kraliyet Ailesinin 4 Değişik Alışkanlığı

Her ailenin muhakkak bir alışkanlıkları vardır. Bunlar akşam yemeğini birlikte yemek ya da evin içerisinde belli başlı kurallar koymaktır. Bu kurallar ya da sürekli yapıla gelinmiş eylemler belli bir süre sonra aile fertleri tarafından alışkanlık haline gelmektedir. Bu alışkanlıklar aile bireyleri tarafından bir birlerine saygılı olmayı ya da bir birlerine bağlı kalmayı sağlaya bilir.

Bu alışkanlıklar bazen diğer insanlar tarafından tuhaf, değişik karşılanmaktadır. Bu değişik alışkanlıklardan dikkatimizi çeken İngiliz Kraliyet ailesinin değişik alışkanlıklarına değineceğiz.

Fransız Şarabı

İngiliz Kraliçesi Elizabeth her öğle yemeğinden önce bir Fransız şarap türü olan “Cin ve Dubonnet” şarabından bir kadeh içmektedir. Bu geleneği yayınlanan günlük politika haberlerinin takibi sırasında daha dikkatli bir şekilde yerine getirmeye özen göstermektedir.

Klozet Kapağı

İngiliz Prensi Charles gittiği her yere istisnasız kendi klozet kapağını yanında götürmektedir. Deriden ve beyaz renkten olan bu klozet kapağı Prensi Charles’a hediye olarak verilmiştir. Prensin bu hediye olan klozet kapağını sürekli yanında taşıma nedeni muhtemelen bu alışkanlıktan daha tuhaf olacak, İngiliz Prensi Charles kendi klozet kapağını gittiği her yere götürmesinin sebebi ise klozet kapağını çok beğenmesidir.

Kraliçe ile Yemek Yemek

Eğer İngiliz Kraliçesi Elizabeth ile yemek yeniliyorsa, yemek masasında kim olursa olsun kraliçe yemek yemeyi bitirdikten sonra yemek masasında ki herkes yemeğini bitirmelidir, aksi halde yemek yemeye devam edilmesi o kişi tarafından Kraliçeye saygısızlık olarak etmiş olursunuz. İngiliz Kraliçesine saygısızlık etmek istemiyorsanız yemek masası ne kadar güzel olsa da yemek yemeyi bitirmelisiniz. Kraliyet ailesine yapılmış bir saygısızlık Krallığa yapılmış gibi muamele görmenize neden olur.

İngiliz Kraliyet Ailesinin Uyandırılması

İngiliz Kraliyet Ailesinin değişik ve ilginç bir alışkanlıkları da Kraliyet Ailesinin her gün uyandırılması için “gayda” sesinin kullanılmasıdır. Gaydayı çalan kişinin ise İskoç eteği giymesi zorunludur.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.