İnanamayacağınız Hapisten 5 Kaçış Hikayesi « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

İnanamayacağınız Hapisten 5 Kaçış Hikayesi

Hertelden 26 Ağustos 2014

İnanamayacağınız Hapisten 5 Kaçış Hikayesi

Hapisten kaçma ya da kaçırma hikayeleri sadece filmlerde mi olur zannediyorsunuz? Aslında tarih bazen şeytani zekasını kullanarak, bazen gardiyanların dikkatsizliği ile, bazen de zorla hapisten kaçma öyküleri ile dolu. Tabii pek azı başarıya ulaşıyor! İşte en etkileyici 5 kaçış öyküsü…

 

 

1. Ted Bundy

12e90a0211be66e070eceb7a8f7c0e34_k

Amerikan seri katil geleneğinin ilk örneği olarak anılır. 30′dan fazla kadını öldürdüğü sanılan Bundy, 2 kere hapisten kaçmayı başardı. Bundy gerçek bir sosyopattı, öldürme yöntemi olarak boğma ve kafaya şiddetli darbeyi kullanıyordu. 1975′de sivil bir polis memurunu kaçırmaya çalışan ve sonrasında tutuklanan Bundy, kendisine atfedilen cinayetleri reddetti ama yine de tutuklu yargılandı. Aslen avukattı ve kendi kendisinin avukatlığını yapıyordu bu sebeple dava sırasında hukuk kitaplarına bakma amacı ile kütüphaneye gitme izni istedi. Sonuçta bir seri katilin savunmasını yapmak zor iş. İsteği kabul edilen Bundy ikinci kattaki kütüphanenin penceresinden atlayarak kaçtı. Düşüş sebebi ile bilekleri zarar gören seri katil bir hafta sonra yakalandı. Yine hapishaneye yollanan Bundy bu sefer de hücresinin zeminine bir tünel kazdı! Yorganının altını kitaplarla doldurdu ve tünele girdi. Tünelin ucu şans eseri başgardiyanın evine çıkıyordu ve Bundy kaçtığı gece, gardiyan evde değildi. Adamcağızın kıyafetleri ile kendine yepyeni bir stil oluşturan Bundy Florida’ya doğru yola çıktı ve seri cinayetlerine devam etti. Kuzuların Sessizliği’nden, Amerikan Sapığı’na kadar pek çok filme ilham kaynağı olan Bundy tekrar yakalandı ama bu sefer idam edildi.

 

2. Vassilis Paleokostas

8bb8433dde333657f3175f97ccc6cd06_k

Yunanların Robin Hood’u gibi bir şey. Yani profesyonel bir soyguncu ve fidyeci ama çaldığı paralarla fakir ailelere yardım etmesi ile ünlü. Sonunda yakalanıp hapse atılan Paleokostas adam kaçırmada bir çeşit kompetan olduğu için harika bir plan yaptı Kardeşi kiralık bir helikopterle hapishane bahçesine indi ve basitçe Yunan Robin Hood’unu kaçırdı! Gardiyanlar bu süper basit kaçırma planı karşısında hiç bir şey yapamadılar çünkü müfettişlerin hapisaneyi denetlemeye geldiklerini düşünmüşlerdi. Paleokostas 2 sene kaçak yaşadıktan sonra tekrar yakalandı ve 25 sene hapse mahkum edildi. Aynı hapishanede cezasını çeken soyguncu bir plan kaçış planı daha yaptı. İnanamayacaksınız ama 2009′da bir helikopter daha geldi ve hapishanenin bahçesinden Paleokostas’ı aldı götürdü! Aynı hapishaneden, aynı yöntemle iki kere kaçmayı başaran Robin Hood hala kaçak. Yunan makamları işin ucunu bırakmış olmalı!

 

3. Charles Victor Thompson

4420866dbe4e8a40c61178843cfd2988_k

Eski kız arkadaşını öldürmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı ancak bunu haketmediğini düşünüyordu. Tabii ki bir kaçış planı yaptı. Ama öyle tünel kazmalı, helikopterli değil. Thompson önce hücresine günlük kıyafetler soktu. sonra avukatı ile görüşme talebinde bulundu. Görüşme sırasında kıyafetlerini değiştiren mahkum kilitli olmayan kapıdan çıkıverdi. Çıkışta gardiyanlar tarafından durdurulan Thompson’a kimlik soruldu. Bu soru karşısında hiç de şoklamadı ve sakince hapishane kimliğini gösterdi. Gardiyanlar o sırada ne düşünüyordu bilemiyoruz ama kimliğe şöyle bir bakıp geçmesine izin verdiler. Bu son derece basit planın işlemesin getirdiği duygu fırtınası ile kaçar kaçmaz içmeye başladı ve sarhoş olup etrafı rahatsız ettiği gerekçesi ile tekrar yakalandı.

 

4. Alfie Hinds

c9dde5e276943c4068df36cb2adecf6c_k

20. yüzyılda çok ünlü olmuş bir mücevher hırsızı. Sürekli masum olduğunu iddia eden Hinds tam 3 kere İngilterenin en iyi korunan hapishanelerinden kaçmayı başardı. Tabii ki soyguncu becerilerini kullanarak. Masum olduğunu kanıtlamanın tuhaf bir yolu. İlk kaçışında kilidin anahtarının şeklini ezberledi ve bir taklidini yaptı. 8 ay sonra yakalanıp hapse konulduğunda ona özellikle hiç bir anahtarı göstermediler. O da tüm suçlamaları reddetti ve temyiz davası açtı. Dava sırasında tuvalete gitti kelepçelerden kurtuldu, gardiyanları tuvalete kitledi ve puffff yokoldu. Yıllarca kaçak yaşayan Hinds hapse çıkıp girmeleri o kadar sıklaştırdı ki en sonunda yasadaki açıklardan faydalandı ve tamamen özgür kaldı.

 

5. Richard Lee McNair

e9932b82af792de9fcc5491405035bce_k

Soygun sırasında bir adamı öldürmek birini de yaralamak suçundan ömür boyu hapis cezası aldı. Ancak daha yakalanışı sırasında, karakolda, dudak balsamı kullanarak kelepçelerden kurtuldu kaçtı. Uzun bir kovalamacadan sonra yakalandı. 4 sene sonra hapisanede kalmaya daha fazla dayanamadı ve havalandırma deliklerini kullanarak kaçtı. Evet evet aynı filmlerdeki gibi. 10 ay sonra tekrar yakalandı. Bu sefer en yüksek güvenlik seviyesine sahip bir hapishaneye koyuldu. 2006′da mahkumlara yönelik posta çantalarını tamir işine girdi. Ve bir gün çantalardan birinin içine girdi, kamyona yüklendi ve ortadan kayboldu. Bu kaçıştan hemen sonra aranmaya başlanan ve bir polis memuru tarafından durdurulan, kimliksiz McNair memura iki farklı isim vermesine rağmen farkedilmeden uzaklaşmayı becerdi. Bu kaçıştan hemen sonra aranmaya başlanan ve bir polis memuru tarafından durdurulan, kimliksiz McNair memura iki farklı isim vermesine rağmen farkedilmeden uzaklaşmayı becerdi.

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.