Her Ofisin Olmazsa Olmazı 15 Çalışan Tipi « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Her Ofisin Olmazsa Olmazı 15 Çalışan Tipi

Hertelden 23 Ağustos 2014

Her Ofisin Olmazsa Olmazı 15 Çalışan Tipi

 

Merhaba arkadaşlar hepimiz çalışıyoruz bir kısmımız ofis ortamaların’da çalışıyor tabi ofis ortamı denince akla meşhur takım elbise ya da ofis boy akla gelir bazen de ofiste birçok yalaka modeli ile karşılaşırsınız siz siz olun ofiste ne şebeklik ne de yalakalık yapmayın bence işinizi yapın kimseye bişey ispatlamayın  zaten kendinizi biliyorsanız ve işinizi doğru yapıyorsanız tüm şebekleri ve yalakaları geride bırakırsınız işi işte yapmak ta en doğrusudur ama hep kendiniz için ve ülkeniz için üretken olamaya çalışın herkese iyi günler.

 

1. Patron ve müdürün daimi yağcıları

1
Bunların tek işi patron veya müdür yanlarındayken “Evet efendim, sepet efendim” dir. Arkalarından konuşsalar da yanlarındayken sanki padişaha hürmet eder gibi hürmet ederler. Hizmette kusur etmezler. Daima adamları pohpohlarlar. Gelecekleri parlaktır.

 

2. Ofisin şaklabanı gibi davranan amatör komedyenler

2
Bunlar kendilerini komik zannederler. Sürekli espri yapma eğilimindedirler. Ancak, insanlar genelde nezaket icabı güler bunlara.

 

3. Ofise ne zaman girip çıktıkları hatta varlıkları bile belli olmayan sessiz tipler

3
Bunlar sadece işlerini yapıp, kimseyle konuşmayıp akşam da evlerine dönerler. Sesleri bile duyulmaz. Dikkatli olmak gerekir. Seri katil falan olabilirler.

 

4. Çalışırmış gibi yapan oyuncu tip

4
Bunların aslında çok fazla çalıştıkları olmasa da hal hareket ve tavırlarıyla sanki çok bir şey yapıyormuş gibi görünürler. Hem göze batmazlar hem de keyiflerine bakarlar.

 

5. Bir köşede toplaşıp sürekli dedikodu yapan tipler

5
Bunların işe gelme amacı dedikodudur. Molalarda mutlaka birilerini çekiştirirler. Bu çekiştirilen kişi mahallelerinden de olabilir ofisten biri de.

 

6. Sorumlu olmadıkları işleri bile yapmaya çalışan çalışkan elemanlar

6
Bunlar inek gibi çalışırlar. Göze girmek en büyük amaçlarıdır. Kendi işlerini bitirip başka işlere yönelirler. Bunların da gelecekleri parlaktır. Patronlar bunları çok sever.

 

7. Ofiste paso uyuyan, patron gelince uyanan gece beşik sallamış tip

7
Bu adamların cesaretine hayran kalmamak elde değildir. Paso yatıştadırlar. Patron veya müdür gelince alarmlı saatleri varmış gibi uyanıp çalışırlar. Onlar gidince tekrar uyurlar.

 

8. Ofiste ne olup bitiyorsa patrona ispiyonlayan jurnalciler

8
Abdülhamit’in jurnalcileri gibi çalışırlar. Ofiste hiçbir şey gizli saklı kalmaz bunlar yüzünden. Arkadaşları tarafından sevilmeseler de patronlar tutar bu tipleri

 

9. İki saatlik işi sekiz saatlik mesaiye yayabilen becerikli çalışan

9
Bunlar gayet yetenekli ve becerikli insanlardır. İş yapmayı sevmezler pek. Ancak, işleri uzun sürede yapmalarına rağmen türlü bahanelerle kendilerini haklı gösterip azar işitmezler.

 

10. Her halta burnunu sokan işgüzar çalışan

10
Tek amaçları kendilerini göstermektir. Her konu hakkında mutlaka bir fikirleri vardır. Yapılanı beğenmez, son dokunuşu hep kendileri yapmak ister.

 

11. Milleti çekemeyen kıskanç tip

fft99_mf4080885
Bunlar herhangi bir şeyi çekemiyor olabilirler. Arkadaşının başarısından tut giydiği kıyafete, saçına kadar. Şirrettirler. Uzak durulmalıdır.

 

12. Milletin ayağını kaydırmaya çalışan hırs küpüne dönmüş eleman

12
Bir terfi söz konusuysa kendisi elde etmek için her şeyi yapar. Rakiplerinin işine köstek olur. Hatta, iş iftiralara kadar bile gidebilir. Tehlikelidir.

 

13. Ofisteki erkeklerin konsantrasyonunu bozan seksi hatun

13
Ofisteki diğer erkeklerin yanaşmaya çalıştığı hatundur. Nice erler bu kıza yardım için birbirleriyle savaşırlar. Bu yolda telef olurlar. Ancak, bunlar genelde kel müdüre kalır.

 

14. İşleri sürekli savsaklayan rahat tip

14
Bunun kovulması an meselesidir. Çalışma kavramını henüz kavrayamamıştır. Ne yapması gerektiğini bildiği halde yapmaz. İşin eğlencesindedir.

 

15. “Ben bunu yapamam bu benim işim değil” tipleri

15
Sanki bu memlekette herkes kendi işini yapıyormuş gibi davranırlar. İşe yeni başlamışlardır. Raconu bilmezler. Zamanla öğrenip kovulmamak için her şeyi yapacak kıvama gelirler.

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.