Hangi Burç Hangi Sporu Sever « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Hangi Burç Hangi Sporu Sever

Hertelden 1 Eylül 2014

Hangi Burç Hangi Sporu Sever

“Ay yine mi burçlar” demeyin; sabırlı olun bi… Öyle “ben inanmıyorum” triplerine de girmeyin; kim giriyor o zaman her gün, tıklanma rekorları kıran o burç sitelerine!

Tamam tamam, “istemem yan cebime koy” havasında devam edebilirsiniz. Geleceğinizi değil ama hangi sporu sevdiğinizi söyleyeceğiz size. Yere mi göğe mi suya mı daha yakınsınız; buyurun yıldızlara…

Huzurlarınızda hangi burç hangi sporu sever araştırmamızın sonuçları.

KOÇ

Hep kazanacak, ille kazanacak; önünde sonunda hep o kazanacak! Hırs insanı Koç, tüm hayatı bir oyun olarak gördüğünden sporu da öyle görmesi çok normaldir. Heyecanın ve eğlencenin olmadığı hiçbir şeyin içinde yer almak istemezler. Aikido, kickboks, Thai boks gibi kas gücüyle zekânın buluştuğu dövüş sporları, müsabakanın ve dolayısıyla da mutlaka bir kazanan-kaybedenin olduğu sporlar tam onlara göredir.

 

BOĞA

İşte karşınızda centilmen bir sporcu! Keyfine de düşkün mü düşkün. Aman hızlı olmasın da ne olursa olsun. Spordan sonra sauna ve masaja da bayılırlar. Yavaş, kas güçlerini ve dayanıklılıklarını ortaya koyabilecekleri sporlar tam Boğalara göre. Dağcılık, avcılık, yüzme gibi doğayla iç içe sporların yanı sıra gülle atma, halter gibi sporlara da düşkünler. Adı üzerinde inatçı ve hırslı olan bu burcun sporcularının bir kere kafaya koydular mı yapamayacakları derece yok gibi. Hele ki hırslanıp kızdılarsa eyvah eyvah; kaçma zamanı gelmiş demektir.

İKİZLER

Kıvırma sanatı deyince ilk aklımıza gelen burç karşınızda; ikizler… Tamam tamam bir İkizler olarak hemen kızmayın. Espri bir yana bu burcun insanları aerobik, jimnastik, pilates, tenis gibi kıvraklık, hız ve enerji gerektiren sporları seviyor. Çok belli etmese de egosu hayli yüksek olan İkizler, takım sporlarına çok da yatkın değil; tek olmalı, tek başına başarmalı. Hırslı; istediği zaman adının hakkını verircesine iki kişilik performans sergileyebiliyor. Tavşan-kaplumbağa hikâyesi misali, sıfatının dahi unutulduğu bir anda onu 1.lik kürsüsünde görmek mümkün.

 

YENGEÇ

O kadar hassas o kadar duygusal bir burçtur ki; o hiçbir şey yapmasın, sırça fanusunda otursun demek gelir içimizden ama neylersin… Su burcu olmanın verdiği vahşi (!) içgüdüyle Yengeç, suda yapılan hemen tüm sporlarda başarılıdır. Yüzme, sörf, kürek, sutopu, yelken, onun vatanına dönüş vizesidir. Bunları yapamayan Yengeçler ise deniz kenarlarına gidip hani şu hemen hepimizin bildiği duygusala bağlamış gizemli adam tribiyle oturur, denizi izler… Bak bak gözleriniz doldu bile; Yengeç misiniz yoksa?

 

 

ASLAN

Aslan bu; daralmaya gelmez, arazide olması lazım. Açıkhava sporları tam onlara göre. Öne çıkması, kendini göstermesi, öncü olması ve elbette bunun için de kendine lider olacağı bir grup bulması gerekiyor. Futbol, basketbol, tenis gibi grup halinde yapılan sporlar tam Aslana göre… Havasını atabilir, caka satabilir ve tıpkı gerçek bir aslan gibi o alanın tek hakimi olduğunu cümle aleme gösterebilir. Saygı duyuyor, düğme ilikliyor; hafiften de tırsıyoruz Aslanlardan efenim.

 

 

BAŞAK

Aman efenim titiz mi titiz, düzenli mi düzenli burcumuz Başak sahalara çıkmış! Elbette bir arz-ı endam edecek; tüm kış, spor salonunda bir heykeltıraş misali özenle şekillendirdiği vücudunu alabildiğine gösterecek. Disiplinli yapıları zaman zaman insanı hafiften ayar edecek noktalara varabilir ancak başarılarının anahtarı da budur. Gösterişe pek bi’düşkün olduklarından tenis, sörf, golf gibi pahalı sporları severler. Spor salonunda sürekli aynanın karşısında çalışanlar var ya; işte onların Başak olma ihtimali epey bi’yüksektir.

 

 

TERAZİ

Evet! “Yenilsen de yensen de taraftarın senle” tezahüratının canlı örneği olan Terazi, ne olursa olsun zürafa gibi kuyruğu dik tutar, burnundan kıl aldırmaz. Yani poker bir spor sayılıyorsa en iyi oynayacak adamlar, renk vermeyen poker face’leriyle Terazilerdir. Zarafet timsali Terazi, sırf çok zarif görünüyor diye su balesi dahi yapabilir, ki aklına koyarsa onun da en iyisini yapar. İnce zekâsını ortaya koyabileceği satranç gibi bir sporda son dakikada herkesi ters köşeye yatırabilir; şakaya gelmez…

 

AKREP

Kapana kısıldığında kendini sokan akrebin insan versiyonu, kimseyi bulamazsa kendisiyle yarışır. İyisi, daha iyisi, en iyisi diyerek Akrep, mükemmellik girdabında gedikli olacak kadar hırslı ve azimlidir. Yenilmeye tahammülü yoktur. Satrançta veya tavlada yenilmeye başladığı zaman mızıkçılık yapan birini tanıyorsanız bilin ki Akreptir. Şimdi silahınızı usulca yere bırakın ve eller yukarıda, geri geri voltanızı alın. Zira Akrep kendisine yapılanları unutmaz ve 7’sinde kaybettiği bilyelerin acısını 70’inde çıkartır. Ha bu arada; boks, koşu gibi rekabeti yüksek veya dağcılık, poker gibi riski yüksek sporları severler. N’apcan psikopat işte…

 

YAY

Okçuluk, eskrim, atıcılık; Yayların adlarına uygun bir şekilde yaptığı sporlardır. Hedefe kilitlenmeyi, yay gibi hızlı ve çevik yol almayı seven yay burcu insanları, hareketi sever. Yavaşlık onlara göre değildir. Gelgitli halleri zaman zaman dengesiz (!) olduklarını düşündürse de buz pateni, bilardo, jimnastik gibi denge gerektiren sporlarda oldukça başarılıdırlar. Çabuk sinirlenip çabuk yatışan sinirleriyle saman alevi hissiyatı verirler. Temsil yeteneği çok güçlü olan yaylardan antrenör ve hatta kulüp başkanı çıkması da vakidir.

eskrim

 

OĞLAK

Efenim hikâyenin geri kalanını hemen hepimiz biliyoruz. İnatçı mı inatçı keçilerden biri mevta olana dek didişirler de, yol vermek gelmez akıllarına… İşte oğlağın tarifi! Adıyla müsemma tam bir dağ-bayır insanı olan oğlak, dağ keçileri gibi tırmanmayı, dağ bayır trekking yapmayı ve koşmayı sever. Oğlağın herhangi bir alanda şampiyon olması için ona “Yapamazsın ki!” demeniz yeterlidir. Suyu çok sevmez ama böyle dendi mi Atlantik’i bile yüzerek geçebilir. Bir anda geliyo bunlara demek ki…

kecinin-drami

 

KOVA

Eğlenceli mi eğlenceli bir mizaca sahip kovalar; masa tenisi, tenis, fitness, futbol ve voleybol gibi hareketli sporları sever. Kanlarının hızlı aktığına dair bir rivayet dahi vardır. Hızlarına yetişmek zordur; kendi hallerine bırakılmaları tavsiye olunur. Çabuk kaptırdığı gibi çabuk da sıkılan Kovalar sırf bu yüzden duvarlarında sergileyecekleri madalyaların sahibi olamazlar belki ama inanın spor yaparken bu kadar eğlenen insanlar çok nadir karşınıza çıkar.masa-tenisi-oynayan-kediler

 

BALIK

Tembellikte Oblomov’u aratmayacak olan balık burçları, azimlenirler azimlenmesine ama en küçük bir aksilikte onu saha kenarında ağlarken bulmanız mümkündür. Aşırı duygusal balık; yoga, pilates, meditasyon gibi yumuşak sporların yanı sıra ironik bir şekilde balık tutmaya da yatkındır. İçgüdüsel mi sonradan öğrenerek mi bilinmez ama suyu çok ama çok sever, iyi yüzer, suda yapılan tüm sporları iyi yaparlar. Sutopu, sörf, kano ve kürek tam onların kalemidir. Yumuşak görünen yüzlerinin arkasında azimli bir mizaç vardır; bir balık gibi sessiz ve derinden yol alır ve hedeflerine ulaşırlar.

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Etiketler: ,
Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.