Hamilelikte Gilikoz Yüklemesi Gerekli mi « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Hamilelikte Gilikoz Yüklemesi Gerekli mi

Anne & Bebek, Sağlık 10 Şubat 2015

glikoz

Hamilelikte Gilikoz Yüklemesi Gerekli mi

Gebelik sürecinde anneye yapılan gilukoz (şeker yüklemesi) hemen hemen her hekim tarafından yapılması onaylanmış bir süreç çünkü şeker yüklemesi ile hamilelik diyabetini ortaya çıkarmak için yapılıyor dolayısıyla bunun sonucunda doğum kolaylaşırken kan değerleri ölçümleniyor, genetik bir şeker rahatsızlığının olup olmadığı tespit edilerek gerekirse anneye şeker diyeti uygulanıyor bazen değere göre insülin tedavisi önerilirken böbrekler ve diğer iç organlarda herhangi bir tahribat olup olmadığı tespit ediliyor.

şeker1

Bazı sağlık uzmanları şeker yüklemesinin anne karnındaki beeğe zarar vereceğini savunsalarda kadın doğum uzmanları ise ileride olası bir vakanın önüne geçilmesi için her gebe kadının 25 ila 28. Haftalarda bu testi yaptırmaları gerektiğini hatta ailede şeker rahatsızlığı olanların, yaşı 35’den yukarı olanların ve kilolu gebelerin özellikle yaptırması gerektiğinin altını çizerek sadece 50gr. Lık bir glikoz yüklemesinin anne karnındaki bebeğe kesinlikle zarar vermeyeceğini bilimsel bir gerçeklikle savunuyorlar.

Bu noktada sağlık uzmanlarının sizin karnınızdaki bebeğin sağlık durumunu bilemeyeceğinden gittiğiniz doktorunuzun söylemlerine göre hareket etmenizde fayda olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hamilelik belirtileri

Hamilelik belirtileri

4 Haziran 2016
Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil Çayın Faydaları

18 Mayıs 2016
İsveç Diyeti

İsveç Diyeti

3 Mayıs 2016
Adet Gecikmesi

Adet Gecikmesi

1 Mayıs 2016