Hamilelik belirtileri « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Hamilelik belirtileri

Pratik Bilgiler, Sağlık 4 Haziran 2016

Hamilelik için test yaptırak mı istiyorsunuz ilk olarak mutlaka bu yazımızı hamilelik belirtileri nelerdir yazımızda bulabilirsiniz.Hamile olduğunuzu nasıl anlarsınız hepsi bu makalemizde sizlerle olacak.Hamilelik sürecince ilk zamanlar sizleri neler bekliyor hep birlikte inceliyoruz.

hamilelik-belirtileri

Hamilelik Belirtileri Nelerdir ?

Hamilelik belirtileri birçok kadının adet gecikmesi olarak düşündüğü anlardan ve bulgulardan birisidir fakat hamilelik belirtileri kadından kadına farklılık gösterir bazı kadınlar hamileliğin ilerleyen aylarında bile hamilelik öncesi gibi süreleri yaşamaya başlarlar.Hamilelik belirtileri konusunda 8 adet bize ışık olabilecek durum vardır.

Yorgunluk

Hamile kaldığınzda vücudunuzun iş yükü artar vücut hem sizi hem de çocuğunuzun gelişimi için vücut sürekli yorgun olarak kendini hisseder hamilelik döneminde progesteron adı verilen hormon daha fazla salgılanır ve bu hormon yatıştırıcı etkisi nedeniyle yorgunluğu artırır.

hamilelik-yorgunluk

Memelerde büyüme veya hassasiyet

Hamilelik belirtileri için bir önemli uyarıda memelerde hassasiyet ve büyümedir bazı kadınlarda meme uçlarında kararmalar bile görülebilir.

hamilelik-meme-kararma

Mide bulantısı ve kusma

Hamileliğin ilk belirtisi olarak en önce herkesin aklına mide bulantısı gelir aslında sabahları daha çok bulanan mide bazen bazı kişilerde günün her saatinde de olabilmektedir.Önceden sizi rahatsız etmeyen bir koku hamilelik sürecinde sizi çok fazla rahatsız edebilmektedir.

hamilelik-mide-bulantısı

İştahın açılması ve yiyeceklerin bazılarından tiksinme

Hamilelik belirtilerinden biriside iştahın açılmasıdır normalde yediğinizin 2 katına çıkabilirsiniz çünkü sizin yediklerinizin besin olarak bebeğinize etkisi olduğundan ve artık bir değil iki kişi olduğunuzdan dolayı doğal olarak yeme içme durumunuzda artmaktadır tabi bazı yiyeceklerden de normalde yerken hamile iken yiyememek gibi durumlar söz konusudur.

hamilelik-yemek

Sık idrara çıkma

Hamilelik sürecinde çok sık olarak idrara çıkma durumu olmaktadır.Bazı anne adaylarında sık olarak kabızlıkda görülebilmektedir.

idrar

Baş dönmesi

Hamilelik kan damarlarının genişlemesine neden olduğu için tansiyonunuz düşebilir.Ani kalkıp oturma durumlarında ciddi baş dönmeleri ve düşmelerde yaşanabilmektedir dikkat edilmesi ve ağır hareket edilmesi gerekmektedir.

baş dönmesi

Ruh halinde olan değişiklikler

Duygusal dalgalanmalar çok fazla görülebilmektedir aslında endişe edilecek bir süreç değildir ama olduğundan daha fazla hassas süreç yaşanmaktadır.

hamilleilik

Hafif Kanama

Bazı kadınlar için hamileliğin en erken belirtisi çok hafif vajinal kanamadır. Döllenmenin ardından yaklaşık 10 ila 14 gün sonra oluşan ve kısa süren bu kanama implantasyon (yerleşme) kanaması olarak adlandırılır.

hamilelik kanama

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.