Gmail’in Gizli Kalmış Özellikleri Açıklandı « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Gmail’in Gizli Kalmış Özellikleri Açıklandı

Hertelden 29 Nisan 2016

Google gmail Dünya’nın en büyük mail servislerinden birisi olma özelliğini taşıyor yıllardır kullandığımız bir sistem gmail den posta yollama posta alma ve daha birçok özelliği içinde barındırıyor.Gmail çalışnaların’dan bir kişi gizli kalmış gmail özelliklerini açıkladı desek evet bilmediğimiz ya da dikkat etmediğimiz birçok özellik açıklandı.

Gmail’in Gizli Kalmış Özellikleri Açıklandı

İlk olarak herkesin çok fazla sorun yaşadığı yanlış email gönderme maili geri çekme gibi sorunlarda ne yapılması gerekiyor ve gmail‘in ne gibi bu duruma sunduğu özellikleri bulunuyor bir bakalım.

Yanlış Mail Göndeme Sorunu

Yanlış email gönderdiğimiz zaman gmail den gmail mail geri çekme özelliği hatta süresi belirleyerek bile ayarlanabiliyor. Ayarlar-Göndermeyi geri al sıralamasını takip edebilirsiniz.

2-32

E Posta Geri Dönüşlerinde Zaman Tasarrufu

E-posta sürekli kullandığımız bazen cevap vermemiz gereken postaların yoğunluktan atlanması sorunu yaşadığımız birmail servisidir.Çok yoğun email ile çalışan kişilere mail cevaplanması konusunda hızlı cevaplar verilmesi ve bu sürecin otomatize edilmesi konusunda gmail de bu süreci yönetebilecek özellikler bulunmaktadır peki başlayalım ayarlar/labs/hazır yanıtlar alanını etkinleştirelim daha sonra içeriği dolduralım sonra en alt sağ kısımdaki hazır yanıtlar kısmında bulunan ok işaretine basıp sonra kaydedelim daha sonra email yazma alanından hazır yanıtlardan birini seçip gönderelim hepsi bu kadar

Screen-Shot-2016-04-28-at-14.20.10-1129x530

E-Postaları Organize Etme

E-Postaları organize etme gmail yapay zeka sayesinde e-postaların sizin için önemli olanlarını aırabilme özelliğine sahiptir.Ayarlar/gelen kutusunu yapılandır Hangi özelliği seçerseniz e-posta alanınızın yanında bir alan açılacaktır ve daha hızlı ilginizde olan mailleri göreceksinizdir.

Screen-Shot-2016-04-28-at-14.47.59-536x530

 

Renkli yıldızlarla e-posta’dan yapılacaklar listesi oluşturma

E-posta kutumuzda maillerin yan tarafında yıldızlı alanlar vardır maillerin önem sırasına göre yıldız verebiliyorduk fakat bu özelliğin daha da geliştiğini görüyoruz.Gmail posta kutusuna giriş yaptıktan sonra Ayarlar/ Yıldızlar/sürekle bırak metodu ile her bir yıldıza anlam verip istediğiniz gibi kategorilendire bilirsiniz.

5-4

Gmail Offline Kullanma

Gmail postanızı artık offline kullanabilirsiniz.Gmail nasıl offline kullanılır? sorusunun cevabı offline google mail adını taşıyan chrome uygulamasını indirebilirsiniz ya da google gmail uygulamasını indirdiğinizde offline olarak mailleri takip edebiliyorsunuz tabi durum internetinizin olmadığı yerlerde yeni email alma şansınız olmuyor fakat eski maillerinize çok  rahat bakabiliyorsunuz.

de

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.