Gezilmesi Gereken 10 Müze « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Gezilmesi Gereken 10 Müze

Seyahat 30 Nisan 2015

Gezilmesi Gereken 10 Müze

Yaz iyiden iyiye kendini gösteriyor havaların güneşli ve ılıman geçmesi insanların yüzlerine yansımış durumda çünkü gülen yüzler görmek gerçekten beni mutlu ediyor.

Peki bu güzel havanın keyfini çıkarmak için ne yapmalı tercihiniz tarihi ve kültürel yerleri gezmekse size Türkiye’de gidilmesi gereken müzeleri sıralayabilirim.

İşte Türkiye’de mutlaka gidilmesi gereken müzeler:

01 1

Bodrum – Su Altı Arkeoloji müzesi sizi antik çağın karanlıklarına alıp götürecek ya da umutlarını Anadolu kıyılarında kaybetmiş antik çağda yaşamış gemicilerin hayatlarına misafir edecek.

A 2

Kapadokya – Tarih ve Sanat Müzesi 150 yıllık tarihi geçmişi olan konakta ilk elde yapılan bez bebek müzesidir.Bu müze içinde aynı zamanda Kapadokya’nın tarihi ve mimari özelliklerinide tanımış olacaksınız.

03 3

Antalya- Arkeoloji Müzesi Türkiye’nin en büyük müzelerinden biri olma ünvanın yakalamıştır, Bu müzede Önceleri İtalyanların yaşadığı ve sahip oldukları her şeyi görmeniz mümkün olacaktır.

04 4

Gaziantep – Zaugma Müzesi İkibin yıllık mozaikleri burada görmeniz mümkün olacaktır. Müze  aynı zamanda İki bin yıllık mozaiklerin yıllar içinde define avcılarının talanıyla eksilen parçaları, lazer sistemiyle görüntü olarak tamamlanmaktadır. Zeugma’daki mozaikler on üç renk armonisinden oluşmaktadır.

05 5

İstanbul  – Kariye Müzesi İstanbul Karagümrük’te bulunan bir müzedir. Bizans döneminde imparatorluk sarayı olarak kullanılan bu müze  600 yıla dayalı bir geçmişe sahiptir, 20. Yüzyıllarda klise olarak kullanılan bu müze şimdi ise cami olarakta kullanılıyor.

06 0s

İstanbul – Ayasofya Müzesi: Dünyanın en çok ziyaretçi akınına uğrayan Ayasofya müzesi aynı zamanda dünyanın 8. Büyük harikası olarak kabul edilir. Ayasofya müzesi 1453 yılında Bizaslılardan Osmanlıya geçmiş olup önemli bir mimari özelliğe sahiptir.

07 7

İstanbul – Yerebatan Sarayı İstanbul’un görkemli yapılarından biri olan Yerebatan sarayı Bizans döneminde yapılmış inanılmaz bir mimariye sahiptir.Çünkü yapı Bizans imparatorluğu tarafından yaptırılırken sular altında kaybolan sütunlarla ayakta kalmaktadır.

8İstanbul – Topkapı Sarayı 08

İstanbul – Topkapı Sarayı Osmanlı tarafından yaptırılan bu müze adeta zenginliği içerisinde barındırıyor çünkü içinde sergilenen bakır, porselen ve tombaklara paha biçilemez.

09 9

İstanbul – Miniatürk Türkiye’nin eşsiz tarihi yapılarının küçültülmüş halini burada görmeniz mümkün olacak.

010 10

İstanbul – Sakıp Sabancı Müzesi İsmi itibariyle Sakıp Sabancı’ya ait bir müze gibi görünse de 1927 yılında Mısır Hidiv ailesinden Prens Mehmed Ali Hasan tarafından İtalyan bir mimara yaptırılmıştır. Ve içinde Ünlü ressamlara ait resimler sergilenmektedir.

 

 

 

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.