Fifa 15 mi yoksa PES 2015 « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Fifa 15 mi yoksa PES 2015

Teknoloji 30 Ağustos 2014

Fifa 15 mi yoksa PES 2015

Oyun dünyasının iki ezeli rakibi olan FIFA ve PES 2015 versiyonları ile oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Uzun zamandır rekabet içinde olan iki oyun arasında bir süredir Fifa üstünlük sağlamış PES serisi bir hayli zora sokmuştu. Bu karşılık Konami bir çok yenilik ile küllerden doğmaya çalışsada EA Sports’ da boş durmuyor ve FIFA serisini geliştirmeye devam ediyor.

Şu zamana kadar iki oyun ile ilgili bir çok bilgi ortaya çıktı. Bizde bu bilgileri toplayıp, bir fikir elde etmeye çalışacağız. Tabiki oyunları henüz oynamadığımız için fikirden öteye gidemeyeceğiz.

İlk olarak PES 2015′ den başlayalım.

1409323101_pes2015

Oynanış

Yeni PES oyununda oynanış sistemi tamamen yenilenmiş durumda. Kontrollerin daha duyarlı olacağı söyleniyor. Ayrıca yeni bir şut sistemide geliyor. Daha kontrollü şutlar çekebileceğiz ve neredeyse sınırsız şut kombinasyonları yapabileceğiz. Bununla birlikte bire bir mücadele ve son pas sistemleride yenileniyor. Artık omuz omuza mücadeler daha zevkli, paslarda daha isabetli ve tehlikeli olabilecek. Bir diğer yenilik ise tepkime süresinin azaltılıp, FIFA’ ya göre daha hızlı bir oynanış sunması.

Online Master Lig

PES’ in belkide en çok sevilen özelliği olan Online Master Lig bölümünde de bir takım yenilikler geliyor. Bunların en önemlisi ise gerçek parayla sanal ürünlerin satın alınması olacak. Bu sistemle PES, FIFA’ nın Ultimate Team özelliğine rakip olacak.

Gerçekçilik

Hepimiz biliyoruz ki, PES oynanış (Fizik motoru) olarak çok zevk versede atmosfer olarak FIFA serisinin çok gerisinde kalıyor. Bunun farkında olan Konami, 1000′ den fazla futbolcuyu yeniden modelledi. Yeni animasyonlar ekledi ve tribün atmosferinde bir takım düzenlemeler yaptı. Böylece tribünlerin maça etkisinin çok yoğun olacağı belirtilmekte.

PES ID ve Balance of Play Sistemi

Bu sistemle birlikte, takımlar gerçeğe yakın güçlerde olacaklar. İlgiltere, Fransa, İtalya, İspanya ve Brezilya ligleri takım kadroları ve performansları her hafta bir güncelleme ile oyuna aktarılacak.

Full Pitch AI Sistemi

Bu sistemle birlikte bilgisayara karşı oynarken oyundan çok daha zevk alabileceksiniz. Bunun nedeni bu sistem sayesinde yapay zeka sadece sahanın ekrana yansıtılan bölümünü değil, tamamını kullanmaya başlayacak. Böylece bilgisayardan daha mantıklı haraketler görebileceğiz. Kendi takımımızda da oyuncuların daha iyi uyum sağladığını görebileceğiz.

Değiştitilebilir Maç Ortamı

Bu özellik beni en çok şaşırtan özellik diyebilirim. Diyelimki rakibiniz pas odaklı oynamayı seviyor. O zaman tek yapmanız gereken görevlilere söylemek ve çimlerin daha kısa kesilmesini sağlamak. Ya da takımınızın daha hızlı oynamasını istiyorsanız maç öncesi çimlerin sulanmasını isteyin. Stadınızın her hangi bir bölümünü ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebileceksiniz.

Takım Lisansları

İşte PES serisini geride bırakan en önemli sorun. Takım lisanslarının her sene tam olarak karşılanamaması. PES 2015 ile ilgili bu konuda net bir bilgi yok. Yapılan açıklama lisans konusunda çalışmaların devam ettiği. Umarız Konami bu soruna bir çözüm bulur ve oyun severleri mutlu eder diyelim.

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.