Erkeklerde Olan Ve Kadınlarda Olmayan 3 Şey « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Erkeklerde Olan Ve Kadınlarda Olmayan 3 Şey

Sağlık 4 Mart 2015

Erkeklerde Olan Ve Kadınlarda Olmayan 3 Şey

Erkeklerde olan ve bayanlarda olmayan bazı şeyler çoğu bayan için sinir bozucudur. Yapılan anket değerlendirmesine göre erkeklerde olan ve bayanlarda olmayan sinir bozucu 3 gerçek neymiş bakalım.

wc

Erkekler neden bayanlar kadar sık tuvalete girmezler: Bayanlar erkeklere göre daha fazla tuvalet ihtiyacını giderirler alışverişte,yolculukta,yemekte genelde kadınlar tuvalete girme ihtiyacı duyarlar ve genelde bayanlar tuvaleti bu yüzden kalabalık olur. Peki bunun nedeni nedir? Çünkü erkeklerin mesaneleri kadınlarınkine oranla 00-150 ml daha fazla olması bunun nedenidir.

kaslı

Diğer sinir bozucu şey ise erkekler spor yapmamalarına rağmen vücutları özellikle bacak bölgelerinde hiç selülitleri yoktur: Peki neden? Çünkü uzmanlara göre erkek vücudunun kadınlara oranla daha az östrojen hormonu salgılamasının selülitoluşumunu engellediğini vurguluyor. Çünkü östrojen hormonunun salgılanması arttıkça vücutta normalden fazla su ve yağ tutulması gibi tatsız sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Yağ dokularının fazlalığı da selülit oluşumunu kamçılıyor, özellikle kadınların daha ince bir deriye sahip olması, yağların yüzeyde kendilerini daha fazla belli etmelerine yol açan faktörlerden biri.

orantılı

Kadınların sinir olduğu bir diğer unsur ise erkeklerin kadınlara oranla daha fazla orantılı vücutlara sahip olmaları ve bunu kolaylıkla dengelemeleri… Bunun cevabıda yine uzmanlara göre şöyle açıklanıyor. Vücutta ne kadar kas varsa, bazal metabolizma da bir o kadar hızlı çalışır. Erkekler kaslandıklarında, bazal metabolizmaları da fazla çalışır ve hızla kalori yakarlar

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hamilelik belirtileri

Hamilelik belirtileri

4 Haziran 2016
Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil Çayın Faydaları

18 Mayıs 2016
İsveç Diyeti

İsveç Diyeti

3 Mayıs 2016
Adet Gecikmesi

Adet Gecikmesi

1 Mayıs 2016