Dünya’nın En Zeki İnsanı Kim ? « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Dünya’nın En Zeki İnsanı Kim ?

Pratik Bilgiler 7 Haziran 2016

Merhaba Arkadaşlar şimdi sizlere Dünya’nın en zeki insanını sorsak hemen dersiniz ki Einstein,Nikola Tesla maalesef hayır Dünya’nın en zeki insanı William James Sidis’tir.Çok zeki olmak milyonda bir olan bir yetenektir tabi yeteneklerini nasıl kullanabileceğide çok önemlidir.Sizler için en zeki insanın hakkında ilginç bilgiler hazırladık

dünyanın-en-zeki-İnsanı-william-james-sidis-kimdir

Dünya’nın En Zeki İnsanı

William Rus Yahudisi muhacir bir ailede dünyaya gelmiştir. Babası Boris Sidis, Harvard Üniversitesi’nde psikoloji ve psikiyatri eğitmenliği yapmıştır. Annesi Sarah Sidis ise tıp doktorudur.

William James Sidis 6 aylıkken alfabeyi öğrenmiş

18 aylıkken gazete okumaya başlamış

2 yaşında latince 3 yaşında yunancayı öğrenmiş ve yazılar yazmaya başlamıştır.Makale yazdığı dönemde sadece 4 yaşındaydı

8 yaşına kadar İngilizce, Latince, Yunanca, Rusça, İbranice, Fransızca ve Almanca’yı öğrenip bu dillerde ana dili gibi okuyup yazılar yazmaya başlamıştı.

sidis

Dünya’nın En Zeki İnsanı İlkokul Hayatı

1.Sınıfı 1 günde

2.Sınıfı bir buçuk günde

3.Sınıfı 3 ayda

4.Sınıfı 1 haftada

5.Sınıfı 15 haftada

6 ve 7. Sınıfı 23 haftada bitirip 8 yıllık eğitimini yaklaşık 51 hafta gibi bir sürede bitirmiştir.Gerçekten rekor süredir.

8 yalında babsının okulu Harvard Üniversitesine başvuru yapmış bütün mülakatları geçmiş fakat belli bir yaş olgunluğunda olmadığından dolayı üniversite komütesi tarafından alınmamıştır.

20 yaşında Harvard üniversitesinde okurken 1 mayıs gösterilerine katılır ve ardından hapse atılır ve ona bugüne kadar övgüler yağdıran basın onu yerden yere vurmaya başlar daha sonra hapisten anne babasının etkisi ile çıkan William James Sidis uzaklara gider ve kendine uzaklarda hayat kurar

Bugüne kadar 4 adet kitap yazmıştır. 17 Temmuz 1944 yılında hayata veda eden William James Sidis’in 40’a yakın dil bildiği söylenmektedir. William James Sidis’in ölümünün ardından eşiyle yapılan röportajda eşi, William ile beraber gizlice gittikleri psikologda IQ testi yaptırdıklarını ve William’ın IQ değerinin 280’in üzerinde çıktığını, ancak bunları sakladıklarını söylemiştir.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.