Dünya’nın En Doğa Dostu Şehirleri « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Dünya’nın En Doğa Dostu Şehirleri

Seyahat 27 Mayıs 2016

Dünya’nın birçok ülkesi yeşil için alanlar açarken ve yeşil alanlarını korurken maalesef ülkemizde heryer yapı inşaat yapılmaya çalışılıyor bu ülkemiz için üzücü bir durum tabi Dünya’da birçok ülkede şehirler doğa dostu olmak için yarışıyor insanlara daha iyi bir yaşam alanı sunmak için gelin şimdi Siemens‘ın araştırmasında yeşil endeksine göre 120 şehir arasından seçilen doğa dostu şehirlere doğru bakalım.

doğa-dostu-şehirler

Yeşil Endeksine Göre 5 Şehir

Yapılan araştırmada karbondioksit emilimi, alternatif ulaşım sistemleri, su ve atık yönetimi ve çevre politikaları göz önünde bulunduruldu. Bu araştırmada ilk beşe giren şehirlerin doğa dost olmalarının yanında farklı bir özellikleride var bu şehirler kültür,insan canlısı,ve tarih kokan önemli yerler.

 

Kanada,Vancouver

Yeşil sürekli yaya yolları,bisiklet yolları,park alanları gibi yerlerde oldukça düzenli ve fazla şehrin havası ölçümlerde çok fazla temiz olarak ölçüldü.Kanada‘nın en güzel yeşil şehiridir.

vancouver

Curitiba,Brezilya

Curitiba, Latin Amerika’nın en önemli kültür, politik ve ekonomi merkezi 60 lı yıllardan beri Curitiba‘da hızlı transit otobüs sistemi var ve şehir tam bir doğa dostu olarak düzenlenmiş durumda

curitiba

Kopenhag,Danimarka

Dünya’nın ekonomik açıdan da en iyi şehirlerinden birisi olan Kopenhag şehrinde geri dönüşüm ve enerji tasarrufuna önem veriliyor.Kopenhag yeşilin büyümesi için ve benimsenmesi için,üniversiteler,sivil toplum kuruluşları ve şirketler ile ortak çalışmalar yapıyor.

kopenhag

Cape Town,Güney Afrika

Cape Town ilham veren ve yaratıcılığınızı öne çıkartan bir şehir Dünya’nın en doğa dostu şehirlerinden birisi şehirin diğer bir özelliği iş imkanları ve az stresli ortamlarının bulunması şehirde yaşarsanız en çok seveceğiniz yeşilin içinde bambaşka bir hayat olacaktır.

cape-town-güney-afrika

San Francisco Amerika

Dünya’nın teknoloji devlerinin bulunduğu teknoloji’nin doğum yeri dediğimiz bir alan kurmsallığın babaları burada ve şehir doğa ve deniz ile süsleniyor çok iyi bir şehir planlaması var Halk kendi ürettikleri ürünleri kendi bölgelerindeki insanlara satıyor şehirde %77 bir geri dönüşüm oranı bulunmaktadır.Hem tekenoloji hem de bir anda teknolojisiz bir doğa San Francisco

sanfrancisco

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.