Dünya’da Yasaklanmış 6 oyuncak « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Dünya’da Yasaklanmış 6 oyuncak

Hertelden 8 Ağustos 2015

Dünya’da Yasaklanmış 6 oyuncak

Dünya’da yasaklanmış 6 oyuncak bu da nedir diyebilirsiniz ama bazı firmaların ürettiği oyuncaklar farklı nedenlerden ötürü yasaklanıyor ve birdaha üretilmemek üzere burada en çok dikkatinizi ırkçı bebek çekebilir adeta bunu üreten firma terbiyesizliğe tepe yaptırmış durumda işte sizlere o yasaklı oyuncakları sunuyoruz.

Irkçı bebek

Bebekte maymun yazıyor ve maymun bebeğe muz uzatıyor, bu firma tam bir ırkçı. Bütün ırkçılık faaliyetleri var. Firma Amerka‘da ve bu üretilen bebek yüzünden soruşturma açılmış durumda.

oyuncak-bebek

Lahana bebek

80’li yılların lahana bebeklerini hatırladınız mı? bu bebeğin özelliği ağzındaki motor aracılığı ile lastik şeyleri yiyebilmesiydi. Çocuklarını parmaklarını lahana bebeğe sokmak istemesi kaçınılmazdı. Açma kapama düğmesi bile yoktu.

oyuncak-bebek-2

Gökyüzü dansçısı

Barbie ve helikopterden ilham alınarak üretildi, bebeğin altından bulunan kodu kendinize doğru çektiğinizde bebek metrelerce yükseğe uçabiliyordu. Uçabiliyordu ama bir çok sorunu meydana getirdi, pervanesi bir bebeğin gözüne saplandı ve çocuk geçici körlük geçirdi çünkü plastiği sertti. Ailesi firmayı şikayette etti, bu olaydan sonra dünya üzerinden 10 milyona kadar satış yapan oyuncak 2000 yılında devlet tarafından yasaklandı.

oyuncak

Direk dansı yapabilen bebek

Yetişkin oyuncağı gibi görünse de tamamen çocuklar için üretilmişti. Bebek yukarıdan aşağıya kayarak disko dansı yapıyordu. Bu oyuncak çok sürmeden Amerikan hüküeti tarafından yasaklandı.

oyuncak-bebek1

Boncuklu dots

Kanada’da kurulan bir firma 2007 yılında küçük boncuklardan oluşan bu oyuncağı tanıttı. Suyla ıslandıklarında kimyasal reaksiyon sonucu bir araya gelerek şekiller oluşturuyorlardı. Ancak üretiminin ilk senesinde milyonlarca ürün piyasadan geri çekildi. Çünkü boncukların içerisinde kimyasal madde vardı ve bu madde çok kuvveli bir sakinleştiriciydi ve bir çok çocuğun komaya girmesine yol açtı.

oyuncak-kutusu

Telif hakkı nedeniyle yasaklanmış, oyuncak.

1971 yılında San Francisco’da üretilen hava korsanları oyuncağı adı verilen oyunun yasaklanma sebebi diğerlerine göre farklı. Oyuncağın ana karakteri Disney karakterlerinden biri olan Miki fareye aitti. Telif hakkı iddiası ile dava açıldı ve oyuncak yasaklandı.

oyuncak1

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.