Dünyada Selfie Çekmenin Yasak Olduğu Yerler « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Dünyada Selfie Çekmenin Yasak Olduğu Yerler

Seyahat, Yaşam 8 Aralık 2016

Dünyanın birçok yerinde selfie çekmek yasak. Bunun nedeni ise selfie çekilme esnasında bazı insanların hayatını yitirmesidir. Örneğin Hindistan’da bir genç kız kayanın dibinde selfie çekilmek isterken ayağı kayıp baraja düşüyor ve ölüyor, yine Hindistan’daaraba kullanan bir genç treni arkasına alarak resim çekilmek isterken tren çarpması sonucu hayatını kaybediyor. Son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran selfie çekme çılgınlığının böyle üzücü sonuçları olabiliyor.

Dünya turuna çıkmayı düşünüyorsanız selfie çekmenin yasak olduğu ülkeleri bilmenizi öneririz. İşte selfie çekmenin yasak olduğu o ülkeler

hindistan-mumbia-okyanus-kiyisi

Hindistan – mumbia okyanus kıyısı yukarıda belirttiğimiz örnekteki gibi birçok selfie çekmenin sonunun hayatlarıyla ödeyen insanlardan dolayı burada selfie çekmek yasaktır.Ayrıca selfie çekilirken ölen insan insan sayısı 49 bunun 19!u sadece Hindistan’da gerçekleşti.

fransa

Fransa – Garoupe plajı bu plaj rüya gibi plajlara sahip olan Garoupe mayo ve bikini tasarımcılarının da tercih ettiği plajlardan biri ve bu plajlarda çıplak olmak bir tabu ve bu yüzden özgürlüğün kısıtlanmaması adına bu plajlarda selfie çekilmek yasak.

iranli-futbolcular

İranlı Futbolcular İranlı kadınların İranlı futbolcularla fotoğraf ve selfie çektirmesi yasak bu yasak Ali Akbar Mohamedzade tarafından Avusturalya turu sırasında açıklandı nedeni ise İranlı futbolcuların İslami kurallara göre giyinmiş olmamaları.

ispanya-pomplono-boga

İspanya – Pomplono boğa koşusu 2014 yılında yürürlüğe giren bu yasak ile koşu boyunca fotoğraf, kamera gibi hiçbir aracın kullanılması yasak bu araçları kullananlara ise yüklü bir para cezası var.

vatikan-sistina-sapeli

Vatikan – Sistina şapeli Dünyada’ki en önemli turizm merkezi olan ve yılda 4 milyondan fazla ziyaretçi olan bu türizm merkezinin the ceiling of the sistine şapelin tavanında tüm zamanların en önemli sanatçılarından biri olarak kabul edilen michelangelo’nun ünlü tanrının eli çalışması yer almaktadır. Bu yüzden fotoğraf çekmek yasaktır.

amsterdam-van-gogh

Amsterdam – Van gogh müzesi yıllık ziyaretçi sayısı 1.4 milyonun üzerinde olan bu müzede birbirinden değerli sanat eserleri var ve bu sanat eserleri üzerinde topluca durup resim çektirmek isteyenler yüzünden diğer ziyaretçiler müzeyi tam olarak gezip inceleyemediği için fotoğraf çekmek yasaktır.

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.