Dünyada Selfie Çekmenin Yasak Olduğu Yerler | İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Az Çalışıp Çok İş Tamamlamak Nasıl Yapılır ?

Uçakların İçi Neden Soğuktur?

Iphone Gizli Özellik

Dünya’nın 7 Harikası Hakkında Bilinmeyenler

Dünyada Selfie Çekmenin Yasak Olduğu Yerler

Seyahat, Yaşam 8 Aralık 2016
881

Dünyanın birçok yerinde selfie çekmek yasak. Bunun nedeni ise selfie çekilme esnasında bazı insanların hayatını yitirmesidir. Örneğin Hindistan’da bir genç kız kayanın dibinde selfie çekilmek isterken ayağı kayıp baraja düşüyor ve ölüyor, yine Hindistan’daaraba kullanan bir genç treni arkasına alarak resim çekilmek isterken tren çarpması sonucu hayatını kaybediyor. Son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran selfie çekme çılgınlığının böyle üzücü sonuçları olabiliyor.

Dünya turuna çıkmayı düşünüyorsanız selfie çekmenin yasak olduğu ülkeleri bilmenizi öneririz. İşte selfie çekmenin yasak olduğu o ülkeler

hindistan-mumbia-okyanus-kiyisi

Hindistan – mumbia okyanus kıyısı yukarıda belirttiğimiz örnekteki gibi birçok selfie çekmenin sonunun hayatlarıyla ödeyen insanlardan dolayı burada selfie çekmek yasaktır.Ayrıca selfie çekilirken ölen insan insan sayısı 49 bunun 19!u sadece Hindistan’da gerçekleşti.

fransa

Fransa – Garoupe plajı bu plaj rüya gibi plajlara sahip olan Garoupe mayo ve bikini tasarımcılarının da tercih ettiği plajlardan biri ve bu plajlarda çıplak olmak bir tabu ve bu yüzden özgürlüğün kısıtlanmaması adına bu plajlarda selfie çekilmek yasak.

iranli-futbolcular

İranlı Futbolcular İranlı kadınların İranlı futbolcularla fotoğraf ve selfie çektirmesi yasak bu yasak Ali Akbar Mohamedzade tarafından Avusturalya turu sırasında açıklandı nedeni ise İranlı futbolcuların İslami kurallara göre giyinmiş olmamaları.

ispanya-pomplono-boga

İspanya – Pomplono boğa koşusu 2014 yılında yürürlüğe giren bu yasak ile koşu boyunca fotoğraf, kamera gibi hiçbir aracın kullanılması yasak bu araçları kullananlara ise yüklü bir para cezası var.

vatikan-sistina-sapeli

Vatikan – Sistina şapeli Dünyada’ki en önemli turizm merkezi olan ve yılda 4 milyondan fazla ziyaretçi olan bu türizm merkezinin the ceiling of the sistine şapelin tavanında tüm zamanların en önemli sanatçılarından biri olarak kabul edilen michelangelo’nun ünlü tanrının eli çalışması yer almaktadır. Bu yüzden fotoğraf çekmek yasaktır.

amsterdam-van-gogh

Amsterdam – Van gogh müzesi yıllık ziyaretçi sayısı 1.4 milyonun üzerinde olan bu müzede birbirinden değerli sanat eserleri var ve bu sanat eserleri üzerinde topluca durup resim çektirmek isteyenler yüzünden diğer ziyaretçiler müzeyi tam olarak gezip inceleyemediği için fotoğraf çekmek yasaktır.

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Mutlaka İzleyin Dehşet Çocuk

Mutlaka İzleyin Dehşet Çocuk

6 Eylül 2014
2.400
Sünnet Hangi Yaşta Yapılmalı!

Sünnet Hangi Yaşta Yapılmalı!

9 Eylül 2014
5.282
Neden Gıdıklanıyoruz ?

Neden Gıdıklanıyoruz ?

16 Haziran 2016
918
Dünya’nın En Kötü Oteli

Dünya’nın En Kötü Oteli

12 Ekim 2014
2.864
15 Maddede Köpekler Nelere Benzer

15 Maddede Köpekler Nelere Benzer

23 Eylül 2014
1.586
Bu Dayak Başka Dayak

Bu Dayak Başka Dayak

26 Mayıs 2015
1.201
120 YIL ÖNCE AMERİKA

120 YIL ÖNCE AMERİKA

5 Temmuz 2014
1.741
Katarakttan Kurtulun!

Katarakttan Kurtulun!

15 Mayıs 2014
3.517
Oscar Ödüllerini Kimler Aldı

Oscar Ödüllerini Kimler Aldı

23 Şubat 2015
1.122