Dünyada En Fazla Kullanılan İsim « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Dünyada En Fazla Kullanılan İsim

Hertelden 10 Şubat 2017

Dünyada En Fazla Kullanılan İsim

Dünyanın en fazla kullanılan ismi Müslümanlar için oldukça tanıdık bir isimdir. Yapılan araştırmalara göre dünyanın en çok kullanılan isminin Muhammed olduğu ortaya çıktı. Dünyada toplamda 7 milyar insan yaşamaktadır ve bu 7 milyar insanın 700 milyonu Muhammed ismini taşımaktadır. Yani yapılacak düz hesaba göre dünyada yaşayan her 10 insandan biri Muhammed ismini taşımaktadır.

isimler

Muhammed ismi; çok hamd eden, tekrar tekrar övülmüş, birçok güzel huylara sahip anlamına gelmektedir. Ayrıca Muhammed isminin Müslümanlar için önemi çok özeldir. Çünkü Muhammed ismi Peygamber (asm)’ın isimlerinden en bilinenidir.  Muhammed ismi peygamberimiz için Allah ve kulları övsün niyetiyle dedesi tarafından verilmiştir. Peygamberimizin yaşadığı dönemde bu ismi kullanan başka kişiler de olmuştur. bu isim ülkemizde de fazla kullanılan isimler arasında yer almaktadır. Ülkemizde nüfus dairesinin açıkladığı rakamlara göre çocuklar için en fazla tercih edilen isimler de şu şekilde sıralandı: 81 ilin değerlendirmeye alındığı istatistiklere göre Fatma, Ayşe, Zeynep, Hatice, Emine ülkemizde en fazla kullanılan kız ismidir.

Ülkemizde erkek isimleri bakımından verilen istatistiklerde ise en fazla kullanılan isim Mehmet’tir. Mustafa, Ahmet, Ali ve Hasan da en fazla kullanılan erkek isimleri arasında yer almaktadır.  Genelde bu isimlerin belli dönemde yoğun olarak kullanıldığı göze çarpmaktadır. Son dönemlerde farklı isimlerin ortaya çıkmasıyla bu istatistikler de değişmektedir.

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.