Dubai’nin Bilinmeyen Yasakları « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Dubai’nin Bilinmeyen Yasakları

Hertelden 1 Haziran 2016

[sociallocker id=15311]

Dubai herkesin görmek istediği çölün üzerine kurulan harika bir ülke diyebiliriz.Her sene milyonlarca turist ziyarete gitmeye başlamış durumda Dünya’nın en lüks yerlerinden birisi olan ve en pahalı oteli’nin olduğu aslında Şeyh Muhammed’i bir kurucu olarak değil de, Google’ın başına geçmiş bir Eric Schmidt gibi ya da Facebook’un şuanki Facebook olmasında kritik önem sahibi Sheryl Sandberg gibi düşünebilirsiniz.Dubai gerçekten pazarlama konusunda çok çok iyi turist çekme konusunda Dünya’yı kendine çekmeyi başarıyor peki bu şehirde birde şaşırtan yasaklar var bunlar nedir ?  isterseniz bir inceleyelim.

dubai-yasakları-neler

Dubai Yasakları !

Whatsapp call, Skype, Messenger call vs yasak. Bu şeriatten ziyade VoIP ile alakalı. Buranın Turkcell’i olan Etisalat ve Avea’sı olan Du’nun anayasal haklarını kullanarak bu servisleri engellemesi aslında.

Kız arkadaşınız mı var hadi eve geçip bişeyler içelim derseniz ve polis kontrolüne denk gelirseniz evli olmadığınızdan dolayı birkaç sene hapis cezası alabilirsiniz.

Gece kulübüne bir Türk olarak gidip içip sabaha kadar eğlenip sarhoş olabilirsiniz ama dışardan alkol alamazsınız yasak tabi bu sadece müslüman ülkenin vatandaşı olduğunuz için geçerli

Dışarıda öpüşmek el ele yürümek yasak

Gece kulübünde eğlendiniz alkollü araca bindiniz ve çevirmeye yakalandınız o zaman 8 sene hapis en az sizi bekliyor

[/sociallocker]

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.