Doğalgaz Faturasını Minimuma İndirmenin 6 Yolu « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Doğalgaz Faturasını Minimuma İndirmenin 6 Yolu

Hertelden 6 Ocak 2015

Doğalgaz Faturasını Minimuma İndirmenin 6 Yolu

Ay başı olunca doğalgaz ile ısınan evleri bir telaş alır acaba bu ay doğalgaz faturası ne gelecek diye doğalgaz faturası geldiğinde herkes tahmin etmediği sürprizle karşılaşır…

Soğuk kış günlerinde doğalgazı yakmak zorundayız peki yakarken az fatura gelmesi için yapılması gereken pğüf noktalar nelerdir?

İşte doğalgaz faturasının az gelmesi için yapılması gerekenler;

mantolama

Dış cephe mantolama: Eğer evinizin dış cephe mantolaması yoksa haliyle yazın sıcaktan pişer, kışın ise donarsınız. Her mevsimi evinizde kararında yaşamak için mantomla yapmayı artık düşünmeyin yaptırın.

2

Isı yansıtıcı film: Özellikle seramik cam filmi ile evinizin camlarını film ile kaplatın bu soğuk havanın içeri girmesini önleyerek içerideki ısınında dışarı kaçmasını engeller.

3

Panjur kullanın: Camlara takılan panjur dışarıdaki soğuk havanın yine içeri girmesini engelleyerek sıcak havanın içeride dolaşmasını sağlar.

5

Pencere aralıklarını muhafaza edin: Yani pencere aralarına soğuk havanın içeri girmesini engellemesi için her yıl lastiklerini değiştirmelisiniz buda soğuk havanın içeri girmesini engelleyecektir.

6

Oda termostadı kullanın: Oda termostatı veya termostatik radyatör vanası, ısı derecesine göre enerji harcamalarını kontrol altına alır,

7

Isı tüketiminizi ölçen sistemleri kullanın : Çünkü Kısa ve düzenli aralıklarla otomatik kaydedilen ölçüm verileri ile evinizdeki rutin enerji israfını kolayca tespit edebilirsiniz. Ayrıca, tasarruf çözümlerini gerçek ölçüm verilerine dayandırmak gelişigüzel çözümlere yönelmekten çok daha güvenilir sonuçlar verir. Isı pay ölçer sistemi sayesinde kullanmadığınız enerji için para ödemek zorunda da kalmamış olursunuz.

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.