Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir

Hertelden 16 Haziran 2014

Çatı Aday Belirlendi

ekmeleddin ihsanoglu

Aylardır Cumhurbaşkanlığı seçimi için partiler aday arıyordu ve muhalefet partileri CHP,MHP ortak bir aday konusunda anlaştı. Prof.Ekmeleddin İhsanoğlu isminde karar kılındı peki yeni Cumhurbaşkanı Adayımızı tanıyalım Kim Ekmeleddin İhsanoğlu

1943 yılında Kahire’de Doğdu. Mısır Ayn Şems Üniversitesi Fen Fakültesi’nden mezun olduktan sonra El-Ezher Üniversitesi’nde akademik hayata başladı daha sonra ahire Milli Kütüphanesi’nde ve Ayn Şems Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Osmanlı kültürü ve edebiyatı ile ilgili araştırma eğitim çalışmalarını sürdürdü.1974 yılında Ankara Fen edebiyat fakültesinde doktorasını tamamladıktan sonra İngilterede Exeter üniversitesinde doktora sonrası çalışmalar yaptı.İslam ve batı kültürlerini çok iyi bilen Ekmeleddin İhsanoğlu 1984 yılında profesör oldu.

Ekmeleddin İhsanoğlu  , 24 yıl boyunca İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) İslâm Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi’nin genel direktörlüğünün yürüttü. Bu görevinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi Bölümü ile Türk Bilim Tarihi Kurumu’nun başkanlığını ve İstanbul Üniversitesi Bilim Tarihi Müze ve Dokümantasyon Merkezi müdürlüğü görevlerinde bulundu. İhsanoğlu, 4 dil biliyor, evli ve 3 çocuk babası.

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun karşısına Ak parti’nin kimi aday olarak göstereceği 29 hazirana kadar belli olacaktır.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.