Çocuklarınızı Yaz Virüslerinden Koruyun! « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Çocuklarınızı Yaz Virüslerinden Koruyun!

Anne & Bebek, Sağlık 12 Mayıs 2014

Yaz biz yetişkinler için güneş  demek olsa da çocuklar için kat kat giyinmeden gezmek,parkta oynamak ve hatta deniz ve kum demektir. Peki yaza özgü çocuk hastalıklarının sizin çocuğunuzu da tehlikeye sokacağını hiç düşündünüz mü?

Yaza özgü çocuk hastalıkları ve alınması gereken önlemleri inceledim ekibi sizler için araştırdı…

ishal1

 

Kusma ve İshal.

Ülkemizde sık görülen kusma ve ishalin nedenlerinden en önemlisi bayat veya bozuk gıda ve su tüketiminden kaynaklanmaktadır. Bu nedenden dolayı zehirlenene çocuk ishal ve kusma tehditi altına girer. Bu durumda yapılması gereken bol mineral kaybı yaşadığı için çocuğunuza bol sıvı tüketimi yaptırmanızdır. Bol sıvı tüketimi ile çocuğunuz bu problemi en geç bir hafta içinde çözerek sağlığına kavuşacaktır.

1483

 

İsilik.

Yaz aylarında çocuklarda meydana gelen cilt rahatsızlığıdır nedeni ise ter bezlerinin tıkanmasıdır. Bu hastalığı rahat bir şekilde atmak için çocuğunuzda kaşıntı ve kabarma gösteren bölgeyi sık sık havalandırmalı, pamuklu giysiler giydirmeli ve sık sık banyo yaptırmalısınız. Bu önlemler sonucu geçmeyen isilik için derhal bir doktora başvurmanızı öneririz.

gozde-neden-capaklanma-olur

 

Göz iltihaplanması.

Çocuğunuzun gözlerinin beyaz yerlerinde kırmızılık görüyorsanız bu büyük olasılıkla konjonktivit adı verilen göz iltihabıdır. Ancak göz vücudun önemli organlarından olduğu için bu durumla karşılaşılması durumunda kulaktan dolma ilaçlar ve elle temas edilmeden çocuğunuzu bir göz doktoruna götürmenizi öneririz.

fft99_mf3849323

 

İdrar Yolları Enfeksiyonu.

Idrar yolu enfeksiyonu üretra denilen idrar kesesinden sonraki tüpün kısa olmasından dolayı genelde kız çocuklarında daha fazla görülen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığa nedeni ise idrar yolundan gaita yolu ile bulaşan bakterilerden kaynaklanmaktadır. Belirtileri, sık idrara çıkma, karın ağrısı ve idrar yaparken sancı Tıp dilinde sistit denilen bu hastalığın tedavisi için yine bol su tüketimi ve antibiyotik tedavisi için hemen bir uzmana başvurmaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hamilelik belirtileri

Hamilelik belirtileri

4 Haziran 2016
Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil Çayın Faydaları

18 Mayıs 2016
İsveç Diyeti

İsveç Diyeti

3 Mayıs 2016
Adet Gecikmesi

Adet Gecikmesi

1 Mayıs 2016