Burçlara Göre Annelik! « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Burçlara Göre Annelik!

Anne & Bebek 22 Mayıs 2014

ablam

Anneli kutsal bir görevdir, Peki burcumuz anneliğimiz hakkında neler söylüyor, Gelin hep beraber bakalım…

Koç anneleri oldukça oyuncu ve masalcı olurlarmış.Çok hareketli olmaları doğalarında olduğu için çocuklarıyla çocuk olarak her oyunu rahatlıkla oynayabilirler bu yüzden disiplinli olmayı isteseler de eğlence ve çocuklarıyla güzel vakit geçirmeyi sevdiklerinden disiplinli olma eğilimini hep rafa kaldırırlar.

Boğa anneleri çok koruyucu ve çok fedakar olurlarmış.Çocuklarına bebek yaşlarda şevkat ve sevgilerini esirgemeyen bu anneler ilerleyen dönemlerde disiplini sağlamak amaçlı daha sert Olmaya özen gösterirler. Ayrıca disiplini ön planda tuttuklarından dolayı eğitimde onlar için önemli rol oynar fakat ergenlik döneminde çocuğunun olumsuz etkilenmemesi için disiplini bir kenara koyup çocukarıyla bir arkadaş gibi olmaya özen gösterirler.

İkizler anneleri çok hoşgörülü ve eğlenceli annelermiş, fakat özgürlüğüne düşkün olan bu anneler çocuğun varlığı ile kısıtlanan hayatlarında yetişemedikleri şeyler için zaman zaman bunalıma girebilirlermiş.Kendi hayallerini gerçekleştirmek için oldukça vakit harcadıkları için çocuklarıyla çok vakit geçiremeselerdi sevgisini gösterme konusunda çok bonkör oldukları için çocuklarıyla bu anlamla herhangi bir sorun yaşamazlarmış.

Yengeç annelerinin odak noktası çocuklar olduğu için onları rahatı, konforu ve geleceği için elinden geleni yaparmış.Kendinden önce çocuklarının mutluluğu söz konusu olduğundan zaman zaman ailesel sorunlara yol açabilirmiş.Çocukları için iyi bir ortam sağlamak için çok çabalamarı ve bunu oluşturmaları çocuklarının dış dünyada mutsuz olmasına yol açabilirmiş.Dış dünyada ” anne ilgisini” göremeyen çocukların zorlandığı durumlar karşılarına çıkabilirmiş.

Aslan anneleri çocuklarını çok sevseler de onları şımartmamak adına bu sevgilerini çok göstermezlermiş. Çocuklarının hatalarını çok kolay kolay görmese de söz konusu kendisine saygısızlık ise bu hataları kesinle görmezden gelmezler.Çocukları ile oyun oynamak ve eğlenceli vakit geçirmek konusunda oldukça başarı olan bir anne olan aslanlar dersler konusunda oldukça katı olabilirmiş.

Başak annelerinin çocuklarını asla kirli kıyafetler içinde göremezmişiz. Aşırı titizlikleri çocuklarını zaman zaman bunaltsada özellikle erkek bebekler ilerde anneleri gibi bir bayan ararlarmış.Disiplinli bir anne olan başak anneleri zaman zaman bu disiplin sebebi ile sevgilerini göstermekte zorlanabilirmiş.

Terazi anneleri oldukça seveven ve ilgili anne olurlarmış.Gerektiği zaman sert olabilen bu anneler çocuklarını asla ihmal etmezmiş.Çocuklarını asla şımartmaz ama aile düzenine çok önem verdiği için çocuklarını babaların şımartmasına izin verirmiş.

Akrep anneleri çocuklarını çok sevmelerine rağmen kolay kolay sevgisini gösteremeyebilirler.Çocuklarına zor durumlar karşısında nasıl davranmaları gerektiğini öğreten bu anneler çocuklarından her zaman yüksek başarı ve bu başarıya göre düzen ister.Çocukları için her şeyin en iyisini isteyen bu anneler zaman zaman bu konularda çocukları ile ters düşebilirler.

Yay anneleri oldukça sevecen ve sevgisini gösterebilen annelerdir. Çocuklarla çok oyun oynamayı beceremeseler de onların etrafını keşif dönemlerinde onlara eşlik ederek keyifli vakit geçirirler.Bu anneler için eğitim ve dersler önemli olduğu için kararında disiplin kurabilirlermiş.

Oğlak anneleri ise inatçı oldukları için zaman zaman çocukları ile ilgili kendi istekleri konusunda ters düşebilirmiş. Çocuklarının geçiş dönemlerine çocukları kadar çabuk alışamadığı için sorun yaşayabilirmiş.Çocuklarının hayatında her zaman öncelik olduğu oğlak anneleri onlar için maddi manevi her şeyini ortaya koyarak çocuklarını çok fazla şımartabilirmiş.

Kova anneleri özgürlüğüne düşkün olduğu için çocukları ile çok iç içe yaşamaktan hoşlanmazmış.Çocuklarına sevgisini cömertçe gösterebilen bu anneler zaman zaman disiplini kurmak adına sert olabilirler.Öfke kontrolü konusunda zorlansalar da çocuklarına olan düşkünlükleri zaman zaman çocuklar tarafından kullanılabilirmiş.

Balık anneleri aşırı duygusal olduğu için bütün hayatlarını çocuklarının  mutluluğuna adamışlardır.Sevgilerini ve şefkatini çok fazla gösterebilen bu anneler çocuklarına kırıldıklarında asla belli etmez kendi içlerinde yaşarlarmış.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.