Bir Dev’in Hikayesi « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Bir Dev’in Hikayesi

Yaşam 7 Mayıs 2015

Bir Dev’in Hikayesi

2001 yılının başlarında kurulan ‘Yemek Sepeti’ bence gelmiş geçmiş ve para kazanmaması muhtemel olmayan bir girişim örneği…

Bu girişim örneğinin fikir babası ise Nevzat Aydın peki Nevzat Aydın kimdir ve ona dair neler biliyorsunuz hiç merak ettiniz mi?

Biz biliyoruz ve sizler için yazdık…

Boğaziçi mezunu olan Aydın üniversiteden mezun olduktan sonra  ABD’ye gitti ve burada mutfak üzerine araştırmalar yaparken böyle bir fikir üretti.

Bu fikir üzerine Türkiye’ye dönen Aydın iki ortak bularak ‘yemek sepeti’ fikrini 150 bin dolara kurdu. Bu yıllarda internet üzerine gelişmemiş Türkiye biraz korkutmuş olsa da 2005 yılında en iyi web sitesi ünvanına erişti.

Yemek sepeti ilk olarak büyük şehirlerde start verdi ve sonra yavaş yavaş tüm Türkiye’ye yayıldı.

2005 sonrasında internet üzerine bir çok alanda patlamalar oldu ve bir çok kişi internet üzerine girişim yapmaya başladı ama hepsi ayakta kalmayı başaramadı İşte bu yıllarda yemek sepeti CEO olarak adlandırılan Nevzat Aydın rüya gibi bir düğünle Hırvatistan’da editör Melis Pekand ile dünya evine girdi.

Yemek yemeyi çok seven Nevzat Aydın en çok Arjantin mutfağını çok sevdiğini Türk mutfağında ise Antep baklavası, Mersin tantunisi ve laz böreğini çok sevdiğini her söyleşisinde neredeyse yeniler.

Ve şuan hiç reklama gerek duymadan insanların kullandığı web sitesi haline gelen Yemek sepeti geçtiğimiz günlerde Almanya merkezli Delivery Hero şirketi yemeksepeti.com’u 589 milyon dolara satın aldı.

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.