Bilmeniz Gereken 10 Yeni İnstagram Özelliği « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

 Bilmeniz Gereken 10 Yeni İnstagram Özelliği

Teknoloji 8 Temmuz 2017

 Bilmeniz Gereken 10 Yeni İnstagram Özelliği

                Sosyal medya olarak en sık kullanılan programların en üst sıralarında instagram yer almaktadır. İnstagram sayesinde artık birçok işlevi kullanmak mümkün hale gelmiş bulunmaktadır. Hem paylaşım yapma hem de sevdikleriniz ile mesajlaşma, hatta eğlenceli filtrelerle keyifli dakikalar geçirmenize kadar birçok güncelleme gelmiştir. Bilmeniz gereken 10 yeni instagram özelliğini inceleyip paylaşmaktayız.

Bunlardan ilk özellik, başka bir uygulamada yer alan yüz filtrelerini artık instagramda da görmek mümkün hale gelmiştir. Eğlenceli ve bir o kadar farklı yüz filtreleri ile diğer uygulamalara olan ihtiyacı ortadan kaldırmış bulunmaktadır. Filtre ile çekilen video veya fotoğrafı anında arkadaşlarınız ile paylaşmanızı sağlamaktadır. Bilmeniz gereken 10 yeni instagram özelliklerinden bir diğeri ise, kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören geriye sarma seçeneğidir. Bu özellik kullanımı ise şu şekilde gerçekleşmektedir. Bir video çekimi yaptıktan sonra seçenekleri görmek için ekranda kaydırma yaparak geriye sarma durumunu kullanabilirsiniz. Geriye sarma yani orijinal telaffuzu ile rewind, seçeneğini kullanacak kişilerin videoları ter yönde ilerlemektedir. Yani geri sararak paylaşım yapılmaktadır. Bir başka yeni özellik ise hikâyeler kısmını kullanan kişiler için oldukça mutlu edici olacaktır. Yeni eklenen silgi seçeneği ile çektiğiniz fotoğrafın içerisindeki istediğiniz görüntüyü yok edebilirsiniz. Böylelikle daha avantajlı bir program haline gelmesi oldukça açıktır. Herhangi başka bir program gerektirmeden kullanıcılarına silgi özelliği kullanımına başlatması oldukça güzel bir özellik olmaktadır. En sevilen ve kullanıcılarına rahat nefes aldıran özellik ise, çoklu fotoğraf ekleme özelliğidir şüphesiz. Bu özellik sayesinde aynı duruma ait birkaç fotoğrafa sahipsiniz ve hangisini paylaşmak istediğinize karar veremediğiniz durumlarda veya birden çok fotoğraf için ayrı işlem yaparak zaman kaybetmek istemeyen kullanıcıları için geliştirdiği bu özellik, birden çok fotoyu tek paylaşımda sevdiklerinize ulaştırmayı sunuyor. Android cihaz kullanıcıları için çevrimdışı kullanabilme özelliği de gelmiş bulunmaktadır. İnstagramda mesajlaşmak artık çok daha kolay. Kullanıcılar için özel olarak geliştirilen mesajlar kendi kendilerine silinmektedir.

Bilmeniz gereken 10 yeni instagram özelliklerin bir tanesi de güvenlik konusunda gelen güncellemedir. Çift adımlı koruma seçeneği ile daha güvenli bir hesaba sahip olabilirsiniz. Hashtag özelliğinde güncellemeye giden programın yeni halinde nerede bulunduğunuzu fotoğraflarda paylaşmanızı sağlamaktadır. İnstagramda kullanılan bir diğer özellik ise tasla olarak bir fotoğrafı kaydedebilme seçeneğidir. Daha sonra istediğiniz zaman bu fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Diğer özellik ise fotoğraf düzenlerken fotoğrafın orijinal halini görmek için düzenlediğiniz haldeki fotonun üzerine bir süre dokunmanız yetecektir.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.