Bel, Sırt ve Boyun Ağrısı Çekenler İçin 10 Egzersiz Önerisi! « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Bel, Sırt ve Boyun Ağrısı Çekenler İçin 10 Egzersiz Önerisi!

Sağlık 22 Ağustos 2014

Saatlerce masa maşında oturarak iş yapanların şikayet ettiği bel,sırt ve boyun ağrılarını gidermek için kendinizin yapabileceği egzersiz hareketler ile bel, sırt ve boyun ağrılarınızı yok edebilirsiniz. Yalnız bu hareketleri yaparken bir yerinizi incitmemeye ve özen göstermenizi öneririz.

Savaşçı Pozisyonu : Sağ ayak öne arka ayak aynı hizada duracak şekilde, sağ dizinizi ayağınızı geçmeyecek şekilde öne eğip, gövdenizi geriye, ellerinizi yukarı kaldırın ve bu hareketi sağ ve sol bacakları yer değiştirerek 5 kere tekrarlayın.

Tekne Pozisyonu: Kuyruk sokumunuzu aşağı kaydırarak, kalça kemiklerinizin üzerine oturun, bacaklarınızı dümdüz yukarı kaldırın. Ellerinizi dizlerinize uzatıp, karın içeride göğsünüzü yukarı doğru kaldırarak bu hareketi 5 kere yapın.

Çekirge Pozisyonu: Yüz üstü yatın, ellerinizi arkada kavuşturup, sırtınız dik, göğsünüzü yukarı kaldırın, belinize zarar vermeyecek şekilde bacaklarınızı hafif yukarı kaldırın. Boynunuz rahat bir şekilde beş kez bu pozisyonda nefes alıp verip.

Yay Duruşu: dizlerinizi bükün, ellerinizle ayak bileklerinizi kavrayın ve göğsünüzü yukarı doğru kaldırarak bu hareketi 5 kere yapın.

Köprü Duruşu: Sırt üstü uzanıp, dizlerinizi kırın ve ayaklarınızı kalçalarınıza yaklaştırarak yere basın. Sonra kalçayı yukarı kaldırın ve ayakla kalçanın paralel durmasına dikkat edin. Kollarınızı kalçalarınızın altına doğru uzatın. Çenenizi yukarı bakar şekilde kaldırıp, kürek kemiklerinizi yere bastırın 5 kere nefes alın bırakın.

Setu Bandha Sarvangasana (Köprü duruşu)

Kahraman Duruşu: Yere diz çökün, dizlerinizi birleştirin, ayaklarınızı kalçalarınızdan daha geniş açıp, ayak üstlerinizi yere basın ve omuzlarınızı dik tutun bu hareketi de 5 kere tekrarlayın.

Dinlenen Kahraman Duruşu:  Eğer dizlerinizde bir sorun yoksa, kahraman duruşundan sonra gövdenizi sırt üstü mata doğru uzatın, kollarınızı kafanıfızın üzerinde tutun ve 5 kere nefes alın verin ve bırakın.

Supta Virasana (Dinlenen kahraman duruşu)

Yukarı Yay Duruşu:Yere sırt üstü uzanın, dizlerinizi kırın, ayaklarınızı kalçalarınıza çekin, dirseklerinizi kırın, avuç içleri başınızın yanında olsun ve parmak uçlarınız omuzlarınıza baskın. Ayaklarınızı yere bastırıp, kalçanızı yerden kaldırın (Bu hareket zor olduğu için herkesin yapamaması normaldir yapamayanlar es geçebilir yada bir yerlerini incitmeden benzerini yapmaya çalışabilirler.)

Yerde Kelebek Duruşu: Sırt üstü uzanarak ayak tabanlarınızı birbiriyle birleştirin ve elinizin biri kalbinizde, diğeri karnınızda duracak şekilde 5 kere nefes alıp verin.

Supta Bada Konasana (Yerde kelebek duruşu)

Oturarak Öne Eğilme: Oturarak ayaklarınızı dimdik öne doğru uzatın ve gövdenizi ayaklarınıza getirmeye çalışın 5 kere nefes alıp verin ve bırakın.

 

 

 

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hamilelik belirtileri

Hamilelik belirtileri

4 Haziran 2016
Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil Çayın Faydaları

18 Mayıs 2016
İsveç Diyeti

İsveç Diyeti

3 Mayıs 2016
Adet Gecikmesi

Adet Gecikmesi

1 Mayıs 2016