Bedava Market Açıldı « İncelerim İlginç Bilgiler-Sosyal Blog Sitesi

Dünya’nın Birçok Ülkesinde Geçerli Meslekler

Bill Gates’in 7 Kehaneti

Dünya’da Iphone X Fiyatları

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Bedava Market Açıldı

İnternet 15 Ağustos 2014

Bedava Market

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da yenilikçi bir fikre imza atılıyor. Müşterilerin aldığı ürünlerin bedelini para ile değil yorum yazaraködeyeceği bir süpermarket açılıyor!!

Süpermarketin adı Freemarket. Önce marketin internet sitesine aylık 3.4 dolar karşılığında üye olunuyor (işletme ücreti olarak). Müşteriler ayda en fazla 10 ürün alabiliyor. Siparişi internet üzerinden veren müşteri, markete kadar gidip siparişlerini kendi alıyor. Para ödemeden çıkan müşterinin tek yapacağı şey, internet sitesine girip aldığı ürünler hakkında yorum yapmak. Eğer belli bir sürede yorum yapmazsa hesap kapanıyor ve hesabın yeniden açılması için ceza ödemek gerekiyor.

İnternetten alışverişin hızla yükseldiği ülkemizde bir ürünü alacağımız zaman sitedeki yorumlara, başka sitelere ve tabii forumlara bakıyor ve fikir alıyoruz. Objektif bir yorumun kullanıcı üzerinde gerçekten iyi bir etkisi oluyor.

Yabancı ülkelerde blog sahiplerinin ürün yorumlarına çok değer veriliyor. Bu yorumlar insanların alışverişini olumlu-olumsuz ölçüde etkiliyor. Bunu bilen şirketler de blog sahiplerinin fikirlerini oldukça önemsiyor. Bizde bu konu daha çok yeni ama yavaş yavaş artıyor.

Ülkemizde yorum yazarak alışveriş yapılabilecek bir BİM açılsa fena mı olur?

 

Yeni içeriklerden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun.

Kaynak:
Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. Suat 16 Ağustos 2014

    Bu yazı bana ait. Yazının altında kaynak olarak açıkça gösterir misiniz ltf?

  2. incelerim 23 Ağustos 2014

    merhaba kaynak gösterilmiştir yazınız için teşekkürler.Editör olarak yazmanızı sitenizin yazılarını milyonlarca insana ulaştırmanızı arzu ederiz.

  3. Suat 16 Ağustos 2014